خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۰۰:۵۷کد مطلب: 15795

دانشگاه کاشان در ساخت و تکمیل رصدخانه کامو نقشی ندارد

در پی انتشار گزارش «بر فراز گَرگَش؛ رصدخانه ملی لنگ در هوا» در انتقاد از عملکرد دانشگاه کاشان در ساخت…

در پی انتشار گزارش «بر فراز گَرگَش؛ رصدخانه ملی لنگ در هوا» در انتقاد از عملکرد دانشگاه کاشان در ساخت روند رصدخانه کامو روابط عمومی دانشگاه کاشان با ارسال جوابیه‌ بخشی از این گزارش را «برخلاف واقع» دانسته است.

 

متن کامل جوابیه دانشگاه بدین شرح است:

اخیرا مطلبی در آن رسانه وزین در مورد رصدخانه کامو انتشاریافته است که بخشی از آن برخلاف واقع بوده ون یاز به توضیح دارد .لطفا پاسخ زیر را برای تنویر ذهن مخاطبان خویش منتشر بفرمایید:
رصدخانه کامو که یگانه طرح کلان ملی تحقیقاتی کشور می‌باشد دارای ردیف بودجه ملی مستقل زیر نظر معاونت علمی ریاست جمهوری بوده و مرکز تحقیقات فیزیک نظری تهران(A.P.M) مجری آن می‌باشد.

ای کاش نگارنده محترم در این خصوص بررسی می‌کردند و با اطلاع کامل مطالب را می‌نوشتند.

متاسفانه این نقیصه امروز در فضای مجازی و رسانه ای کشور شیوع پیدا کرده است که افرادی بدون اطلاع و تحقیق مطلبی را منتشر می کنند.

دانشگاه کاشان به عنوان نزدیک‌ترین دانشگاه دولتی به این مرکز قرار است همکاری علمی و پژوهشی داشته و پژوهشکده رصدخانه در دانشگاه کاشان مستقر شود.

این دانشگاه در ساخت و تکمیل رصدخانه نقشی ندارد تا به زعم نگارنده در عدم راه اندازی آن مقصر باشد.

چنانچه بقیه اعتبارات پروژه تخصیص داده شود قطعا عملیات فیزیکی آن توسط آی پی ام به پایان می رسد.

اما صرف نظر از این موضوع، جا دارد نیت خیر نگارنده را ارج نهاده و آن را بهانه‌ای سازیم برای درخواست از مسئولان امر تا همت بیشتری نمایند و نیز از خیرین خوب کشورمان که در تمامی زمینه ها کمک می‌کنند بخواهیم در این خصوص نیز دولت را یاری داده و با مساعدت های خیرخواهانه خود در این کار باارزش سهیم گردند.

بدون شک راه اندازی این مرکز بزرگ ملی و جهانی سبب می شود که منطقه فرهنگی کاشان به یک مکان علمی و تحقیقاتی جهانی تبدیل شده و همواره میزبان دانشمندان بزرگ جهان باشد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.