خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۲۱ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۲۱:۵۰کد مطلب: 17804

در رتبه‌بندی تایمز۲۰۲۰:

دانشگاه کاشان در میان دانشگاه‌های جامع کشور دوم شد

مشکات آنلاین: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ در بین دانشگاه‌های جامع کشور…

مشکات آنلاین: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت: دانشگاه کاشان در نظام رتبه‌بندی تایمز ۲۰۲۰ در بین دانشگاه‌های جامع کشور در جایگاه دوم و در بین کل دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وزارت علوم و علوم‌ پزشکی کشور در جایگاه سوم قرار گرفت.

مجید منعم‌زاده افزود: دانشگاه کاشان همچنین در این نظام رتبه‌بندی در جایگاه ۵۰۱ تا ۶۰۰ جهان قرار گرفته است و گواهی ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان را از سوی موسسه رتبه‌بندی تایمز دریافت کرد.

وی خاطرنشان کرد: رتبه‌بندی شامل ۱۳۹۶ دانشگاه از ۹۲ کشور جهان است، در رتبه‌بندی سال گذشته ۱۲۵۸ دانشگاه از ۸۶ کشور جهان حضور داشتند و تعداد کل دانشگاه‌های شرکت‌کننده در رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۸۲۰ دانشگاه/ موسسه بود.

وی گفت: شاخص‌های عملکردی در ۵ حوزه آموزش (محیط آموزشی با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (حجم درآمد و شهرت با وزن ۳۰ درصد)، استنادها (تاثیر پژوهش با وزن ۳۰ درصد)، چشم‌انداز بین‌المللی (اعضای هیئت علمی، دانشجویان و پژوهش با وزن ۷/۵ درصد)، و درآمد صنعتی (انتقال دانش با وزن ۲/۵ درصد) گروه‌بندی شده است.

تعداد دانشگاه‌های برتر ایران در بین ۱۳۹۶ دانشگاه برتر جهان ۴۰ دانشگاه است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.