خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۸ تیر , ۱۳۹۸ساعت : ۰۴:۰۸کد مطلب: 16408

دانشگاه کاشان در نظام رتبه بندی ۲۰۱۹ شانگ‌های از دانشگاه‌های برتر دنیا شد

مشکات آنلاین – دانشگاه کاشان در رتبه بندی موضوعی شانگ‌های ۲۰۱۹، در چهار حوزه رتبه کسب کرد و بر اساس…

مشکات آنلاین – دانشگاه کاشان در رتبه بندی موضوعی شانگ‌های ۲۰۱۹، در چهار حوزه رتبه کسب کرد و بر اساس اعلام اخیر این نظام رتبه بندی در فهرست دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت.

مجید منعم زاده، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان، گفت: دانشگاه کاشان در رتبه بندی موضوعی شانگ‌های ۲۰۱۹ در چهار حوزه مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی برق و الکترونیک و علوم و مهندسی انرژی رتبه زیر ۵۰۰ جهان را کسب کرد.

وی افزود: دانشگاه کاشان در رشته مهندسی مکانیک رتبه ۲۰۱-۳۰۰ جهانی، در مهندسی شیمی رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ و در مهندسی برق و الکترونیک و علوم و مهندسی انرژی رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ را بدست آورده است.

به گفته وی، نظام رتبه بندی Shanghai یک نظام رتبه بندی جهانی است که به منظور ارزیابی دقیق‌تر از نحوه عملکرد دانشگاه و ارائه رتبه بندی جامع از جایگاه دانشگاه در سطح جهانی، چهار معیار کیفیت آموزش، کیفیت اعضاء هیئت علمی، خروجی‌های پژوهش و سرانه عملکرد دانشگاه را برای بررسی عملکرد دانشگاه تعریف کرده است و به عبارتی دیگر در این نظام، دانشگاه‌ها براساس میزان موفقیت در هر یک از معیار‌های چهارگانه رتبه بندی می‌شوند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان، تصریح کرد: نظام رتبه بندی شانگ‌های (ShanghaiRanking) از سال ۲۰۰۹ توسط افراد دانشگاهی این رتبه بندی را منتشر می‌کند

دکتر مجید منعم زاده، اظهارداشت:. این نسخه از رتبه بندی شامل رتبه بندی دانشگاه‌ها در ۵۴ موضوع در علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، علوم پزشکی، و علوم اجتماعی است و بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه در این رتبه بندی حضور دارند.

.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.