خانه ارتباط با ما درباره ما

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاهٍ

پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین در «سی و هفتمین» سال از پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کاشان فعالیت خود را با استعانت از خداوند متعال و حضرت ولی عصر (عج) آغاز کرد و در ۹۵/۳/۱۰ از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز فعالیت گرفت.

این سایت پس از دو سال فعالیت در حوزه خبری منطقه فرهنگی کاشان بزرگ، فعالیت خود را به حوزه جغرافیایی استان اصفهان تغییر داد.

مهمترین اصول مد نظر این پایگاه بدین شرح است:

احترام عمیق و اعتقاد به باورهای ملی و دینی و ارزش‌های عامّ انسانی، سنّت ملی و همچنین وفاداری به آرمانهای مردم ایران

تأکید بر اصول و حدود دیانت و التزام و عمل به مقتضای شریعت.

اعتنای جدی به مشکلات هر روزِ مردم و جامعه که گاه در هیاهو و ازدحام بازارِ سیاست دیده و شنیده نمی‌شود و تفکیک ساحت فردی و اجتماعی

سعی در تفکیک مشکلات واقعی مردم از معضلات پنداری و نگاه کارشناسانه و اولویت‌بندانه به مسائل و پیچیدگی‌های زندگی آنها و تعمیق نگاه‌های دین‌مدارانه و مردم‌سالارانه و تلاش جمعی در راه ایجاد فضایی سالم، پرنشاط و آکنده از امید به آینده.

پرهیز از سیاست‌زدگی و اجتناب از سیاست‌گریزی.

توجه به مسائل سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی منطقه و ژرف شدن در چارچوب حاکمیت دینی، وحدت و امنیت ملی، ثبات سیاسی و قانون اساسی.

اهتمام به گردش و نشر آزاد افکار و اندیشه‌های مردم به‌ویژه نخبگان و تلاش در نشر دیدگاه‌ها، نقدها و نظرهای آنان در چارچوب حفظ هویت دینی و ملی و حدود قانون و باورهای مردم.

توجه به تمدن و فرهنگ ایرانی به مثابه یکی از عناصر هویت در جهان امروز برای رویارویی و مکالمۀ تمدنی با تمدن معاصر غرب و دیگر مَدنیت‌ها و فرهنگ‌های موسوم و مرسوم.

تأکید بر اصل رسانه‌ای بودن و تفکیک حوزۀ تحلیل از خبر.

بهره‌گیری و تکیه بر زبان رسانه‌ای و تحلیلی، و پایبـندی به اصول عملی و اخلاقیِ حرفۀ روزنامه‌نگاری.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.