خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۱ شهریور , ۱۳۹۷ساعت : 09:21کد مطلب: 10340

«درجست‌وجوی نفس» نمایش‌گاه آثار ابوالفضل شاهی

نمایش‌گاهی از آثار «ابوالفضل شاهی» با عنوان «درجست‌وجوی نفس» از جمعه ۱۶ تا سه‌شنبه ۲۷ شهریور‌ماه در گالری هنر هما…

نمایش‌گاهی از آثار «ابوالفضل شاهی» با عنوان «درجست‌وجوی نفس» از جمعه ۱۶ تا سه‌شنبه ۲۷ شهریور‌ماه در گالری هنر هما در تهران برگزار می‌گردد.

به گزارش کاشان نیوز این نمایش‌گاه بعدازظهر جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ از ساعت ۱۶ گشایش می‌یابد.

بازدید از این نمایش‌گاه در روزهای عادی از ساعت: ۱۱ تا ۱۹ و جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای عموم آزاد است.

این آثار متاثر از تعالیم «بابا افضل کاشانی» (درگذشت ۱۶۰ هجری قمری) بزرگ‌ترین جست‌وجوگر انسان در جهان ایرانی اسلامی است. بابا در آموزه‌هایش مستقیم به قلب موضوع می‌رود. برای او تنها موضوع بااهمیت چیزی است که در ژرفای این پند حکیمانه دلفی به میان آمده: «خودت را بشناس».

به گفته ابوالفضل شاهی بزرگ‌ترین ویژگی هنر تأویل‌پذیری بی‌پایان آن است و «ورد آرت» «world art» یکی از شاخه‌های هنر مفهومی است که مهم‌ترین ویژگی‌اش تفسیر‌ناپذیری و در عوض تفسیرفی‌البداهه مخاطب است. این آثار در لحظه روبه‌روشدن شکل می‌گیرد با تیترهایی که به یاد آورنده تو به تو هستند. یادآوری انسان به انسان.»

«ابوالفضل شاهی» متولد ۱۳۵۴ کاشان، تحصیلات خود  را در مدرسه معارفی و سپس دبیرستان محمودیه همین شهر ادامه داده و در دانشگاه آزاد تهران گرافیک و در مقطع کارشناسی‌ارشد  در دانشکده علوم و تحقیقات تهران ادیان وعرفان خوانده است.

گالری هما در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد ۱ تلفکس : ۸-۸۸۸۶۳۵۹۶ . برای کسب اطلاعات بیش‌تر نیز می‌توانید به آدرس www.homaartgallery.com مراجعه کنید.پوستر نمایش‌گاه در جست‌وجوی نفس ابوالفضل شاهی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.