خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷ساعت : 15:45کد مطلب: 8257

در تبیین توانمندی‌های همه‌جانبه فرهنگی کاشان موفق بودیم

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در روز پایانی نمایشگاه کتاب تهران گفت: علی‌رغم اختصاص دیرهنگام غرفه ویژه به…

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در روز پایانی نمایشگاه کتاب تهران گفت: علی‌رغم اختصاص دیرهنگام غرفه ویژه به شهر کاشان در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از حداکثر ظرفیت نمایش‌گاه به مدت ۱۱ روز برای نمایش توان‌مندی‌های همه جانبه فرهنگی، به ویژه طرح‌های پایتخت کتاب ایران در دوره چهارم این عنوان استفاده شد.

به گزارش کاشان آنلاین، مصطفی جوادی‌مقدم با بیان این که ۱۷ اردیبهشت در نمایش‌گاه، روز کاشان نام گرفت یادآور شد: در روز کاشان و با حضور معاون فرهنگی و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده شهرستان در مجلس، فرماندار و جمعی دیگر از مقامات اجرایی و شهری کاشان در تالار اصلی نمایش‌گاه، از طرح‌های ترویج کتاب‌خوانی در موضوع پایتختی کتاب کاشان رونمایی شد.

جوادی رونق غرفه کاشان در نمایش‌گاه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری را مورد اشاره قرارداد و تصریح کرد: تبیین و عرضه ظرفیت‌های فرهنگی و انتشاراتی و پتانسیل‌های ترویج کتاب‌خوانی در کاشان و بازدید چهره‌هایی همچون وزیر فرهنگ و ارشاد و جمع کثیری از فرهیختگان فرهنگی و نویسندگان برجسته کشوری از آن، از جمله ویژگی‌های این غرفه به مدت ۱۱ بود.

به گفته‌ی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان، رونمایی و نقد و بررسی کتاب” از سیستان تا تهران ” با موضوع سبک شناسی ادبی، نوشته دکتر عبدالرضا مدرس زاده” استاد و رییس گروه زبان وادبیات فارسی دانشگاه آزاد کاشان” در تالار اصلی سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران با حضور شماری از نویسندگان و اساتید دانشگاه از جمله ریس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نجف آباد رخداد دیگر نمایشگاه برای شهر کاشان بود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان همچنین به تجلیل از یکی از ناشران کاشانی‌الاصل” انتشارات سفیر اردهال” به عنوان یکی از ناشرین برگزیده نمایش‌گاه اشاره کرد و افزود: رونمایی از کتاب‌های دو تن از نویسندگان کاشانی” خانم‌ها لیلا ساتر و رضوانه سخنگو  در غرفه پایتخت کتاب ایران، کاشان، اتفاق دیگری در حوزه ادبیات شهر کاشان بود که در این ۱۱ روز رخ داد.

جوادی مقدم همچنین اهدای بیش از ۷۰۰ جلد از کتابهای نویسندگان و ناشران کاشانی در غرفه کاشان به مدت ۱۱ روز به علاقمندان به تاریخ و فرهنگ کاشان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و در قالب برنامه جشن اهدای کتاب و همچنین تلفیق گل محمدی با چیدمان ویژه در ایام اردیبهشت و کتاب در ” روز کاشان” با مشارکت بخشداری برزک و حضور بانوانی از این شهر با لباس محلی در محل غرفه کاشان را از ویژگی های این دوره از نمایشگاه کتاب تهران برشمرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.