خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۱ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۱۷:۵۷کد مطلب: 17565

گام اساسی دانشجویان دانشگاه کاشان در تصفیه پساب:

دستگاه تصفیه آب و پساب در مراحل پایانی تولید

مشکات آنلاین: طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب محصول جدید تیم های استارتاپی دانشجویان دانشگاه کاشان درمرحله پایانی…

مشکات آنلاین: طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب محصول جدید تیم های استارتاپی دانشجویان دانشگاه کاشان درمرحله پایانی است.

یکی از اعضای این تیم استارتاپی ارائه روش های کارآمد برای حفظ سلامت جسم و طبیعت را از نیازهای اساسی کشور دانست و گفت: سالانه  بیش از ۲۵ میلیارد متر مکعب پساب صنعتی در کشور تولید می شود که تنها نیم میلیارد متر مکعب آن تصفیه و بقیه به چرخه مصرف باز گردانده می شود.

رضا محصل افزود:  این تیم دانشجویی به انتخاب معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری نانو پارسال برگزیده مسابقه ملی نانو معرفی شد  و به عنوان نانواستارتاپ در صنعت  تصفیه آب و پساب گام های موثری برداشته است.

وی گفت: دو تیم پنتا با ایده استفاده از تکنولوژی های کارآمد در تخریب آلاینده ها و تیم بستا با ایده جداسازی آب از آلاینده های آلی، اکنون مراحل پایانی ساخت دستگاه خود را طی می کنند.

دستاوردهای این دویم در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری های نانو  مهر امسال در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.