خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : 19:59کد مطلب: 8964

دشت کاشان با گرما به استقبال تابستان می‌رود

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: روزهای آخر هفته جاری دمای هوای دشت کاشان به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید و…

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: روزهای آخر هفته جاری دمای هوای دشت کاشان به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید و میزان رطوبت هوا نیز ۴۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، پدیده غالب جوی دشت کاشان، آسمان صاف همراه با باد نسبتا شدید و در منطقه مستعد، گرد و خاک محلی قابل پیش‌بینی است که سرعت باد تا ۲۰ متر برثانیه می‌رسد.

وی افزود: گلستان‌داران گل محمدی در مناطق کوهستانی با توجه به پیش‌بینی پایداری هوا و تداوم گرما برای مبارزه با آفت سرشاخه‌خوار «رزاسه» آمادگی لازم جهت سربرداری گلستان‌ها را داشته باشند و در باغ‌های میوه نیز عملیات محلول‌پاشی، سم‌پاشی و آبیاری در ساعات اولیه روز انجام گیرد.

رییس اداره هواشناسی کاشان تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن زمان مبارزه لکه‌ای با کنه تارعنکبوتی در مزارع پنبه، کشاورزان اقدام مناسب را با توجه به توصیه‌های کارشناسان گیاه‌پزشکی انجام دهند و باغ‌داران درختان انجیر و هلو، در صورت ریزش غیرطبیعی میوه پیش‌رس و یا سابقه آلودگی به مگس میوه در سال قبل، با کارشناسان جهاد کشاورزی مشورت کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.