خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, 9 تیر , 1397ساعت : 19:32کد مطلب: 9231

دشت کاشان در محدوده خطرناک اشعه ماورای بنفش قرار می‌گیرد

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان اشعه ماورای بنفش (UV) از امروز شنبه تا اواسط هفته جاری، در دشت کاشان…

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان اشعه ماورای بنفش (UV) از امروز شنبه تا اواسط هفته جاری، در دشت کاشان در محدوده خطرناک قرار می گیرد که باید همه اقدام‌های احتیاطی رعایت شود.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: شاخص اشعه ماورای بنفش از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ در دشت کاشان به رقم ۱۲ می‌رسد که این میزان در محدوده خطرناک است.

وی افزود: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای شنبه تا دوشنبه با تقویت الگوی تابستانی، گرمای هوا شرایطی بالاتر از ۴۴ درجه سانتیگراد خواهد داشت.

رییس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: در این شرایط جوی، بخش‌هایی از پوست بدن که پوشش ندارند در مدت یک دقیقه آسیب دیده و می‌سوزد، بنابراین شهروندان از پوشش مناسب مانند لباس کامل، کلاه، کرم ضدآفتاب استفاده کنند و از عینک آفتابی قوی با قدرت جذب بالای اشعه استفاده شود.

وی گفت: شن‌زارها، آب و سطح‌های روشن مقدار زیادی از اشعه‌های خطرناک را منعکس می‌کنند، بنابراین افرادی که در این مکان‌ها هستند احتیاط‌ لازم را داشته باشند و ساکنان مناطق کویری دشت کاشان تا حد امکان طی شب در پارک‌ها و فضای سبز مستقر شوند تا در مصرف و هزینه‌های برق صرفه‌جویی شود.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.