خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : 11:32کد مطلب: 8437

رشد ۱۹ درصدی بازدید از بناهای تاریخی در ایام گلابگیری

مسوول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان از بازدید ششصد و شش هزار و ششصد…

مسوول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان از بازدید ششصد و شش هزار و ششصد و نود و چهار  هزار ( ۶۰۶۶۹۴) از بناهای تاریخی شهر کاشان در روزهای گلابگیری سال ۹۷ خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  شهرستان کاشان،علیرضا عبدالله‌زاده افزود: ۵۷۴ هزار و ۷۲  نفر از این تعداد مسافر داخلی و سی و دو هزار  ۶۲۲نفر آنها گردشگران خارجی بودند که از ۲۳ فروردین ماه ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری از۷ بنای تاریخی شهر کاشان دیدن کردند.

وی، صدرنشینی باغ فین با ۴۱۰ هزار و ۲۲۰ نفر بازدیدکننده را یادآور شد و گفت:  خانه تاریخی بروجردی با ۶۵ هزار و ۹۵۲ نفر بازدید کننده در رده دوم، خانه تاریخی طباطبایی‌ها با ۵۳ هزار و ۷۳۴ نفر در رده  سوم، خانه عباسیان با ۲۱هزار و ۴۸۹ نفر در رده چهارم و محوطه باستانی سیلک با ۱۸ هزار و ۴۸۲ نفر در رده پنجم بازدید گردشگران داخلی و خارجی در بین بناهای تاریخی کاشان قرار دارد..

دبیر کمیته گردشگری الکترونیکی شهرستان کاشان افزود: موزه ملی کاشان، حمام سلطان امیر احمد، کارگاه صنایع در رده‌های بعدی بازدید گردشگران قرار دارد

وی تأکید کرد: آمار بازدید از بناهای تاریخی کاشان ، ۱۹ درصد نسبت به مشابه سال گذشته رشد داشته است.

اسکان  ۲۸ هزار و ۶۴۵ نفر در ۲۷ مرکز اقامتی دائم  کاشان درروزهای گلابگیری

عبدالله‌زاده، اسکان ۲۸ هزار و ۶۴۵ نفر در مراکز اقامتی دائم کاشان در سفرهای نوروزی را یادآورشد و گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۷۹ نفر در هتل،۱۰ هزار  ۱۷۳ نفر در هتل سنتی، دو هزار و ۶۷۳ نفر در اقامتگاه بومی گردی، ۵۲۱ نفر در هتل آپارتمان و دو هزار و ۳۹۹ نفر در مهمان پذیر اقامت داشته اند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.