خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۵ساعت : ۱۹:۳۸کد مطلب: 4212

روز درختکاری نماد توجه به منابع طبیعی و حفظ محیط زیست است/ تردد خودروهای شخصی، مهمترین چالش آلودگی های کاشان است

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در مراسمی که به مناسبت روز درختکاری در هفته منابع طبیعی و با حضور…

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در مراسمی که به مناسبت روز درختکاری در هفته منابع طبیعی و با حضور جمعی از مردم و مسئولان و کارکنان اداره منابع طبیعی کاشان برگزار شد گفت: درخت کاری در پایان هر سال سنت حسنه و نیکویی است که به ما یادآوری می کند زندگی همه ی ما وابسته به محیط زیست پاک و سالم است و درخت نماد سرسبزی، طراوات و پاکی است و شایسته است نسبت به نگاهداری و حفاظت از آنچه داریم و توسعه و افزایش آن متناسب با شرایط و اقلیم و آب و خاک همه ی تلاش خود را به کار گیریم.

حمیدرضا مومنیان در این برنامه که با کاشت نهال همراه بود اظهار داشت: آلودگی روزافزون هوا به خصوص در شهر کاشان زنگ خطری است که سلامت شهروندان را در معرض خطر قرار داده است و ضروری است نسبت به آن چاره اندیشی کنیم.

وی یادآور شد: توسعه فضای سبز و درختکاری در راستای حفظ محیط زیست ضروری است و از سوی دیگر بی آبی و مخاطرات خشکسالی شرایط حفظ و توسعه فضای سبز را با چالش جدی مواجه کرده است و ضروری است اتخاذ هر تصمیم و سیاستگذاری و ارائه طریق متناسب با شرایط موجود مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار تأکید کرد:  اگر به آینده خود و فرزندان این سرزمین اهمیت می دهیم که قطعاً چنین است، توجه به حفظ و حراست از آب و خاک و هوا یک ضرورت جدی و اجتناب ناپذیر است و روز درختکاری تلنگری است که به همه ی ما یادآوری می کند کمتر آب و خاک و هوا را آلوده کنیم و برای پاکی بیش از پیش آن درختی بنشانیم.

مومنیان با بیان این که جدی ترین چالش آلودگی هوا در شهرستان کاشان ناشی از تردد خودروهای شخصی است یادآور شد: ترافیک شهر کاشان که هر روز بر آن افزوده می شود نه تنها رفت و آمد را با مشکل مواجه کرده، آلودگی هوا را نیز تشدید نموده است؛ از این رو شایسته است همشهریان گرانقدر در حد امکان از وسایل شخص به خصوص در ترددهای داخل شهری استفاده ننموده و از مسئولان شهرستان به خصوص در حوزه حمل و نقل شهرداری ها می خواهم نسبت به گسترش حمل و نقل عمومی و پاک اهتمام جدی داشته باشند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.