خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۱۸ شهریور , ۱۳۹۷ساعت : 00:32کد مطلب: 10438

رونمایی از پارچه زری‌بافی سنگ مرقد مطهر علی‌بن‌ امام محمدباقر

در دومین همایش توسعه بوم‌گردی و صنایع دستی روستایی کاشان و آران و بیدگل، از پارچه زربافت سنگ مرقد مطهر…

در دومین همایش توسعه بوم‌گردی و صنایع دستی روستایی کاشان و آران و بیدگل، از پارچه زربافت سنگ مرقد مطهر علی ابن امام محمد باقر (ع)رونمایی شد.

به گزارش صداوسیما، معاون صنایع دستی اداره میراث فرهنگی کاشان گفت: این پارچه در ابعاد ۲متر و ۲۰سانتیمتر در یک متر و ۱۰سانتیمتر است که به دست «محمود تمتاجی» و همکاری «ابوالفضل کاظمی» و «مصطفی عطوف» از هنرمندان کاشانی در مدت دوماه بافته شد.

محمد بینوا با اشاره به این‌که نقشه این پارچه اسلیمی و دارای ذکر صلوات به خط کوفی بنایی است، افزود: در تار و پود این پارچه صددرصد ابریشم طبیعی به همراه گلابتون استفاده شده است.

وی هزینه بافت این پارچه را ۳۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: محمد تمتاجی که کار بافت این پارچه را بر عهده دارد دارای نشان اصالت یونسکو، نشان ملی کشور و نشان درجه یک هنری در رشته زری‌بافی است.

دومین همایش توسعه و ترویج بوم‌گردی و صنایع دستی روستایی کاشان و آران و بیدگل با حضور فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی، سرمایه گذارن و مسئولان شنبه ۱۷ شهریور در مشهد اردهال کاشان برگزار شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.