خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۷ساعت : ۰۲:۵۵کد مطلب: 12637

رونمایی از کتاب شعر، «رفتم به باغ»

در سومین روز از نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان، ازکتاب شعر، «رفتم به باغ» رونمایی شد. به…

در سومین روز از نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان، ازکتاب شعر، «رفتم به باغ» رونمایی شد.

به گزارش صداوسیما؛ در سومین روز از نخستین جشنواره بین‌الملل کتاب کودک و نوجوان کاشان، ازکتاب شعر، «رفتم به باغ» از سروده‌های افسانه شعبان‌نژاد، رونمایی شد.

افسانه شعبان‌نژاد شاعر و نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان گفت: این کتاب مجموعه ۹ جلدی است که با توجه به ادبیات عامیانه و با الهام از یک ترانه بسیار قدیمی کرمانی، شامل طنزهایی شیرین برای کودکان سروده شده است.

شعبان‌نژاد، شاعر، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال ۱۳۴۲، در شهداد از توابع کرمان به دنیا آمد.

شعبان‌نژاد نزدیک به ۱۳۰ اثر در زمینه شعر، قصه و رمان به چاپ رسانده است.

«آشناى غنچه‌ها»، «باغ هزار دخترون»، «بابا و باران»، «جشن گنجشک‌ها»، «یک آسمون، دو آسمون»، «کلاغه کجاست؟ روى درخت»، «خانم چمن و درخت زردآلو»، «شیشه آواز»، «النگوهاى قرمز»، «یار پنهان»، «دختر کدو تنبل»، «باغ فرشته‌ها»، «بهار گمشده»، «صداى صنوبر» و «زنبور و سیب قرمز» دیگر آثار این نویسنده است.

نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان، که با حضور بیش از ۶۰ نویسنده و تصویرگر کتاب کودک و نوجوان برگزار شده ، ۱۰۰ برنامه فرهنگی از جمله کارگاه‌های آموزشی، جشن امضا نویسندگان، قصه‌خوانی، صبحگاه کتاب، نمایش آثار برگزیده جشنواره فیلم کودک اصفهان، اجرای تئاتر و رونمایی از کتاب «کاشان دارد از تشنگی می‌میرد» در مدارس و کتاب‌خانه‌های این شهرستان یک‌شنبه‌شب ۲۵ آذرماه در کاشان به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان، یکی از برنامه‌های طرح پایتختی کتاب کاشان بود که تمام هزینه‌های آن‌را بخش خصوصی تامین کرده بود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.