خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۷ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۶:۲۸کد مطلب: 16711

سامانه سنجش آلودگی هوای کاشان راه‌اندازی شد

مشکات آنلاین: سامانه سنجش آلودگی هوا در شهر کاشان با امکان پایش ذرات معلق دارای قطر کمتر از ۲.۵ میکرون…

مشکات آنلاین: سامانه سنجش آلودگی هوا در شهر کاشان با امکان پایش ذرات معلق دارای قطر کمتر از ۲.۵ میکرون دوباره راه‌اندازی و به هنگام شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با اشاره به اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی برای راه‌اندازی و به هنگام کردن سامانه سنجش و تحلیل آلودگی هوای منطقه، اهمیت دستگاه‌های سنجش آلایندگی به دلیل فراهم کردن امکان پایش مستمر در برنامه‌ریزی شهری و اطلاع رسانی جهت حفاظت از سلامت شهروندان به ویژه کودکان و افراد سالخورده را یادآور شد.

حسین خادمی، هدف از راه‌اندازی این ایستگاه را پایش آلاینده‌های هوا و تعیین وضعیت کیفی هوای شهر عنوان کرد و گفت: داده‌های این سامانه به صورت برخط با برنامه doe برای شهروندان قابل دریافت و استفاده خواهد بود.

وی افزود: کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری، صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، معاینه فنی خودروهای شخصی و عمومی، تنظیم منابع احتراق خانگی، استفاده از حمل و نقل عمومی، خودداری از سوزاندن درختان، زباله، ضایعات پلاستیکی و لاستیکی از جمله راهکارهای کاهش آلاینده‌ها در شهر است.

ایستگاه سنجش آلودگی هوای کاشان در شرایطی پس از چند سال خاموشی بالاخره دوباره راه‌اندازی می‌شود که با توجه به تمرکز حجم آلاینده‌ها و سرعت توسعه منطقه، پیش‌تر باید چند دستگاه دیگر در نقاط مختلف شهر به کار گرفته می‌شد.

تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه کاشان سال ۸۸ در میدان ۱۵ خرداد این شهر استقرار یافت.

به باور کارشناسان، هجوم ریزگرد و ماسه بادی نقاط بیابانی و کویری شمال استان اصفهان، آلودگی ناشی از رفت‌وآمد خودروها، افزایش جمعیت در کنار فعالیت واحدهای صنعتی مجاور نقاط شهری از جمله منابع آلودگی هوای کاشان به شمار می‌آید.

 

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.