خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 9 دی , 1399ساعت : 18:55کد مطلب: 20527

شاعر کاشانی پژوهشگر برتر دانشگاه شد

حسنا محمدزاده شاعر و دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کاشان در همایش ویژه هفته پژوهش که در دانشگاه…

حسنا محمدزاده شاعر و دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کاشان در همایش ویژه هفته پژوهش که در دانشگاه کاشان برگزار شد به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب و تقدیر و تجلیل شد.
 
معیار انتخاب در این رقابت، تعدد مقالات علمی – پژوهشی، حضور در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و انتشار کتب پژوهش‌محور است.
 
محمدزاده پیش از این نیز در حوزه‌ی شعر، برگزیده جوایزی چون جایزه‌ی کتاب سال قلم زرین، جایزه کتاب فصل، سرو زرین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و نامزد جایزه پروین اعتصامی بوده‌است.
 
محمدزاده در دهم مهرماه سال ۱۳۶۱ در کاشان دیده به جهان گوشید و این شاعر کاشانی از سال  ۱۳۷۶ شعر را به صورت جدی دنبال کرد و همزمان تحصیلات دانشگاهی‌اش را در رشته الکترونیک به پایان رساند.
رتبه اول جشنواره شعر دفاع مقدس در سال ۸۷، رتبه اول جشنواره شعر عاشورایی در سال ۸۷، رتبه اول کنگره بین المللی آخرین منجی در سال ۹۱، رتبه اول جشنواره بین المللی مقاومت در سال ۹۱، نامزد دریافت جایزه ۲۰۱۰ امید از دانشگاه لندن از مجموعه یک مشت آسمان، نامزد دریافت جایزه ۲۰۱۱ امید از دانشگاه لندن از مجموعه زیر هر واژه آتشفشان است از جمله افتخارات او است.
هفت مجموعه شعری «هنوز قلب قلم درد می کند … برگرد !» از انتشارات آرام دل، «عشق‌های بی‌حواس» از انتشارات فصل پنجم، «خورشیدهای توأمان» از انتشارات آرام دل، «یک مشت آسمان» از انتشارات فصل پنجم، «سربه مهر» از انتشارات جمهوری، «جوهر جان» از انتشارات هزاره ققنوس و «زیر هر واژه آتشفشان است» از انتشارات سوره مهر به چاپ رسید.
مجموعه هشتم این شاعره کاشانی با نام “قفس تنگی” از انتشارات ادب در سال ۹۵ به چاپ رسید به گونه‌ای که درون مایه اشعار این کتاب عاشقانه و اجتماعی بوده و شاعر در آن‌ها کوشیده تا با نگاهی نو به دنیای درون و بیرونش بنگرد و گفتنی‌ها را در شاعرانه ترین حد ممکن به تصویر بکشد.
مجموعه هشتم شاعر کاشانی، حسنا محمدزاده یعنی «قفس تنگی» دارای سه مجموعه شعر در حوزه شعر مذهبی و ۴ مجموعه دیگر شعر آزاد هستند که قالب اکثر کتاب‌ها و اشعار غزل است اما قالب‌های دیگر را هم در بر می‌گیرند و این کتاب نامزد دریافت جایزه کتاب سال قلم زرین شد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم محمدزاده، شاعر مشهور کاشانی پیش از این نیز توانسته بود با کتاب «خورشیدهای توامان» خود این جایزه بنام و ارزشمند ملی را به خود اختصاص دهد و بر افتخارات خود بیفزاید./ پورتال خبری
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.