خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۶ساعت : 09:15کد مطلب: 5097

امام حسین، مسیر ماندگاری را برای بشر به ارمغان آورد

شب شعر عاشورایی، هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» با حضور شهردار، شاعران آیینی و مسئولان فرهنگی کاشان برگزار شد….

شب شعر عاشورایی، هفدهمین سوگواره «هنر در ساحت عاشورا» با حضور شهردار، شاعران آیینی و مسئولان فرهنگی کاشان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، در این آیین که با حضور شاعران و فعالان عرصه شعر آیینی و همچنین شهردار و جمعی از مدیران شهری و مسئولان فرهنگی کاشان در فرهنگسرای مهر این سازمان برگزار شد، حاضران به ارائه آثار خود با مضمون عاشورا پرداختند.

 

در این آیین که در کنار پیشکسوتان عرصه علم و ادب نظیر صائم کاشانی، لواف، تشکری، رسول‌زاده و… چهره های جوان شعر کاشان نیز حضور داشتند، مخاطبان از شعرخوانی شاعران مهاجر افغانستانی نیز بهره مند شدند.

 

علاوه بر شعرخوانی، نوای عاشورایی نیز بخش دیگر این شب شعر را شامل می شد که حال و هوای خاصی را به محفل شاعران آیینی بخشید.

 

مدیرعامل کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان در این مراسم، با اشاره به برگزاری هفدمین دوره سوگواره هنر در ساحت عاشورا اظهار کرد: در این ۱۷ سال با وجود فراز و نشیب‌های فراوان و تغییرات مدیریتی در حوزه شهری و حضور دست‌اندرکاران مختلف، همچنان پابرجا مانده است که این خود نشان می‌دهد آنچه که به عاشورا و اهل بیت متصل باشد ماندگار می‌ماند.

 

«عبدالرضا مدرس‌زاده»، در ادامه با اشاره به تعریف مفهوم هنر گفت: اگر هنر عبارت باشد از کاری که دیگران از انجام آن ناتوان‌اند و هر کسی نمی‌توان از آن بهره‌مند باشد سالار شهیدان هنرمندترین فرد و دارای هنری‌ترین کارهاست.

 

وی، در توضیح هنرمند خواندن امام حسین(ع) عنوان کرد: حضرت اباعبدالله(ع)، از درون شهادت، خون و سر از تن جدا، مسیر و پیامی ماندگار را برای بشریت به ارمغان آورد که این هنرمندانه‌ترین اثر،‌ تنها از هنرمندترین انسان تاریخ برمی‌آید.

 

این استاد دانشگاه،  با اشاره به اینکه بهترین هنر شهادت و انسان‌سازی است تصریح کرد: در کارگاه هنر سیدالشهدا، افراد مختلفی از نوزاد شش ماهه تا پیرمرد ۹۰ ساله پرورش یافتند که این گوناگونی عالی‌ترین نشانه مکتب حسین(ع)  است.

 

در این آیین از تلاش‌های ادبی محمد اخوان فینی مشهور به سرشار برای نقش‌آفرینی چند دهه‌ای در شعر آیینی کاشان با حضور شهردار و مشاور فرهنگی و اجتماعی وی، مدیرعامل سازمان  فرهنگی ورزشی شهرداری، رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و…تقدیر شد.

 

شب شعر عاشورایی به عنوان یکی از برنامه‌های هفدهمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا به همت فرهنگسرای مهر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و با همکاری کانون نشر فرهنگ اسلامی کاشان برگزار شد.

برچسب‌ها:
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.