خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۸ساعت : ۱۶:۳۶کد مطلب: 18014

مديرکل دفتر تقسيمات کشوری وزارت کشور:

شرایط کنونی کشور اقتضا نمی‌کند که استان جدیدی ایجاد شود / داوطلبان با انگیزه‌های انتخاباتی، از مطرح کردن امور تقسیمات کشوری خودداری کنند

پیشنهاد و یا تصمیمی در خصوص ایجاد استان جدید و نیز مطالعه و انگیزه‌ای در خصوص تغییر نام استان‌های کشور وجود ندارد. نه تنها شرایط مطالعاتی در این خصوص فراهم نشده است بلکه شرایط کنونی کشور اقتضا نمی کند که استان جدیدی ایجاد شود. با ورود به فصل انتخابات، داوطلبان با انگیزه های انتخاباتی، از مطرح کردن امور تقسیمات کشوری که ذهن مردم را مشوّش و تهییج می کند، خودداری کنند؛ چرا که هیچ برنامه ای در جهت ایجاد تغییر در سطح تقسیمات کشوری بین استانی و یا داخل استانی وجود ندارد.

به گزارش مشکات آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر سید سعید جلالی مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در جریان سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور به استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: بارها اعلام کرده این و باز هم اعلام می کنیم که حدود تقسیماتی بین استان‌ها و یا حتی حدود تقسیماتی داخلی استان‌ها دستخوش تغییر نشده و هیچ برنامه‌ای در این خصوص وجود ندارد.

وی ادامه داد: در خصوص حدود تقسیماتی چهارمحال و بختیاری با استان‌های همجوار نیز هیچ موردی از تغییر و یا حتی تدقیق وجود ندارد و شایعاتی که در این خصوص وجود دارد بی اساس و کذب است.

جلالی، در عین حال از شکل‌گیری بیش از ۱۰۰ ماموریت در خصوص تحولات تقسیمات کشوری در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: این ماموریت‌ها در راستای تحقق عدالت تقسیمات کشوری انجام شده که حاصل آن تحقق عدالت و توازن تقسیماتی مناطق مختلف اعم از الحاق و انتزاع و شناخت شهرها، روستاها، مزارع و مکان‌های تابعه آن بوده است.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور هم چنین با رد هرگونه شایعه در خصوص ایجاد استان جدید و یا تغییر نام استان‌های کنونی کشور تأکید کرد: پیشنهاد و یا تصمیمی در خصوص ایجاد استان جدید و نیز مطالعه و انگیزه‌ای در خصوص تغییر نام استان‌های کشور وجود ندارد.

وی تصریح کرد: نه تنها شرایط مطالعاتی در این خصوص فراهم نشده است بلکه شرایط کنونی کشور اقتضا نمی کند که استان جدیدی ایجاد شود.

جلالی در خصوص نحوه تغییر نام استان‌های کشور نیز خاطرنشان کرد: در این رابطه مجموعه اندیشه‌ها و پیشنهادات به وزارت کشور ارائه می شود تا چنان چه در منطقه‌ای از کشور، احساس عمومی مردم نتواند با نام آن منطقه ارتباط برقرار کند کارگروه‌های مربوطه فعال و روند تغییر نام در جریان قرار داده می شود.

وی اظهار داشت: بحث نامگذاری استان‌های کشور بحث بسیار مهمی است و باید مبیّن احوال اجتماعی، فرهنگی، تمدنی، اقتصادی و معرفتی مردم آن منطقه باشد.

جلالی با بیان این که در ارتباط با تغییر نام هیچ استانی تاکنون مطالعه‌ای صورت نگرفته است، افزود: با سازوکارهای پیش بینی شده، مردم، نهادها و نمایندگان مردم می توانند در این خصوص نقش داشته باشند.

وی توصیه کرد: با ورود به فصل انتخابات، داوطلبان با انگیزه های انتخاباتی، از مطرح کردن امور تقسیمات کشوری که ذهن مردم را مشوّش و تهییج می کند، خودداری کنند؛ چرا که هیچ برنامه ای در جهت ایجاد تغییر در سطح تقسیمات کشوری بین استانی و یا داخل استانی وجود ندارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.