خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۷ساعت : 16:55کد مطلب: 7667

شرایط را برای مردم تشریح کنیم تا برای حل معضل مشارکت کنند

نشست اضطراری مدیریت بحران شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با حضور معاون استاندار و فرماندار کاشان، مدیرکل بحران استان،…

نشست اضطراری مدیریت بحران شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با حضور معاون استاندار و فرماندار کاشان، مدیرکل بحران استان، معاون فرماندار شهرستان آران و بیدگل و مدیرعامل آبفای منطقه به‌منظور برنامه‌ریزی درخصوص تأمین آب شرب دو شهرستان امروز دوشنبه ۲۰ فروردین در سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب کاشان برگزار شد.

به گزارش کاشان آنلاین، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل آبفای کاشان در این جلسه گفت: وضعیت نزولات جوی نگران‌کننده است. از طرفی شرایط آب در منابع زیرزمینی مطلوب نیست. شهرستان در حوزه تأمین آب شرب با دو چالش جدی کمی و کیفی آب مواجه است. EC آب در منابع به‌شدت بالا رفته و به تنهایی و بدون اختلاط با آب زاینده‌رود قابل شرب نیست.

محمدرضا اسدی افزود: حفر و تجهیز چاه‌های شرب و استقرار و راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن در منطقه و شهرستان به عنوان یکی از راه‌های مقابله با چالش‌های آب شرب مدنظر قرار گرفته است که مستلزم دریافت مجوزهای لازم و تامین اعتبار است.

وی برآورد اعتبار لازم برای مقابله با تنش‌های آبی را بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: اعتبار لازم برای حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه و استقرار آب شیرین در چندین نقطه مشخص بیش از ۵۶ میلیارد تومان است.

اسدی یادآور شد: درحال حاضر آب شرب شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از طریق ۱۱۰ حلقه چاه، آب‌های سطحی و دیگر منابع تامین می‌گردد.

فرماندار کاشان در این نشست با اشاره به این‌که تا کنون برای مصرف بهینه آب اقدامات خوبی انجام گرفته است یادآور شد: فرهنگ‌سازی در کلیه سطوح انجام شده که نتایج خوبی در بر داشته است.

حمیدرضا مومنیان افزود: کلیه دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان آمادگی دارند تا ظرفیت‌های خود را برای کمک به تأمین آب شرب شهرستان و عبور از شرایط بحرانی به‌کار گیرند.

مدیرکل بحران استان نیز دراین نشست گفت: شایسته است شرایط را به خوبی و درستی برای مردم تشریح کنیم. وقتی مردم بدانند با چه مشکلاتی مواجه هستند؛ در مواقع بحرانی سعه صدر به خرج داده و صبر می کنند و همچنین برای حل و رفع معضل مشارکت می نمایند.

منصور شیشه فروش تاکیدکرد: برخورد با مشترکین پرمصرف و تشویق مشترکین کم‌مصرف در شرایطی که با بحران آب مواجه هستیم با اهمیت است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.