خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۷ساعت : 07:34کد مطلب: 11435

صادرات محصولات فولادی از آران و بیدگل ۱۰ برابر شد

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل گفت: صادرات محصولات فولادی از این شهرستان به مقصد سایر کشورها در ۶ ماهه نخست…

سرپرست فرمانداری آران و بیدگل گفت: صادرات محصولات فولادی از این شهرستان به مقصد سایر کشورها در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، «اسماعیل بایبوردی» شام‌گاه دوشنبه ۷ آبان‌ماه در حاشیه بازدید از یک مجتمع تولیدی در آران و بیدگل بیان کرد: نزدیک به ۴۰ میلیون دلار محصولات فولادی در ۶ ماهه نخست سال جاری از این شهرستان به سایر کشورها صادر شد که این مقدار چهار میلیون دلار ارزآوری داشت.

بایبوردی تک‌محصولی‌بودن را تهدیدی برای صنعت این شهرستان عنوان کرد و افزود: فولاد جزء صنایع مادر محسوب می‌شود که می‌تواند بیش از یک هزار و ۲۰۰ صنعت و حرفه وابسته را نیز به تحرک وادارد.

وی تصریح کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق، صنایع وابسته و پایین‌دستی صنعت فولاد را نیز در آران و بیدگل مستقر کرد.

بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت جدید تولید فولاد خام از رهگذر طرح‌های توسعه‌ای در دست اجراست که تا پایان سند چشم‌انداز ۲۰ ساله این رقم باید به ۵۵ میلیون تن برسد.

مجتمع فولاد کویر در این میان تنها واحد واقع در شهرستان آران و بیدگل است که با ظرفیت تولید ۳۵۰ هزار تن فولاد در سال ۱۳۸۶ راه‌اندازی شد و با فعالیت خط دوم، به ظرفیت اسمی ۹۰۰ هزار تن در سال رسید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.