خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۰ آبان , ۱۳۹۷ساعت : 04:06کد مطلب: 11657

طرح بیمارستان تامین اجتماعی کاشان ۱۱ ساله شد

طرح ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در کاشان که از سال ۸۶ به جد در دستور کار قرار گرفت، پس از…

طرح ساخت بیمارستان تامین اجتماعی در کاشان که از سال ۸۶ به جد در دستور کار قرار گرفت، پس از گذشت ۱۱ سال همچنان در گیرودار جانمایی است.

به گزارش ایرنا، بیمارستان شهید بهشتی کاشان سال ۸۰ با استناد به تبصره ۱۰ قانون بودجه، خارج از سطح‌بندی خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی تشخیص داده شد و به انضمام تمام متعلقات آن در سال ۸۳ به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان شنبه ۱۹ آبا‌ن‌ماه به ایرنا گفت: پس از واگذاری بیمارستان به دانشگاه، بیمارستان شبیه‌خوانی سال ۸۳ به صورت استیجاری در اختیار تامین اجتماعی قرارگرفت تا این سازمان پس از جانمایی نسبت به ساخت بیمارستانی جدید اقدام کند.

علیرضا افشار افزود: طرح ساخت بیمارستانی ۶۰ تختخوابی در شهرک ۲۲ بهمن سال ۸۶ آغاز شد، اما با وجود پیش‌رفت ۱۵ درصدی، به علت جانمایی نامناسب و ضعف‌های فنی در سازه متوقف گردید.

وی عنوان کرد: اجرای طرح با توجه به این شرایط از دستور کار سازمان تامین اجتماعی خارج شد تا در نهایت سال ۹۱ جانمایی بیمارستان در مکانی دیگر و ساخت مجموعه پس از تصویب در هیات مدیره سازمان با نقشه‌های جدید پی‌گیری شد.

۷ سال دنبال زمین مناسب
مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان گفت: از سال ۹۱ تا کنون به‌دنبال زمین مناسب برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی هستیم چرا که بسیاری از زمین‌های پیشنهادی مناسب نبوده است.

وی یادآور شد: محل شرکت ریسندگی در خیابان کارگر، به‌علت بدهی در توقیف سازمان بود. کارهای فنی این قطعه زمین بر اساس تهاتر در مرحله انتقال به سازمان تامین اجتماعی صورت گرفته و حتی استاندار و فرماندار نیز بر اساس صورتجلسه با تغییر کاربری موافقت کرده‌بودند، اما هیچ حرکت مثبتی برای تسهیل در واگذاری از سوی هیئت مدیره شرکت انجام نشد.

وی تصریح کرد: با وجود تغییر مدیران سازمان تامین اجتماعی، منابع مالی ساخت بیمارستان در جاهای دیگری هزینه شده و در نهایت نیز زمین شرکت ریسندگی کاشان از سوی هیات مدیره قطعه بندی و به افراد حقیقی فروخته شد.

۱۶ قطعه زمین فاقد استاندارد معرفی شدند
افشار تاکید کرد: برای ساخت بیمارستان تامین اجتماعی کاشان ۱۶ قطعه زمین معرفی شده اما به علت نداشتن استانداردهای لازم برای ساخت بیمارستان از سوی کارشناسان سازمان تامین اجتماعی رد شده است.

وی گفت: ساخت بیمارستان در کنار بیمارستانی دیگر هم از نظر مدیریت بحران نادرست است و باید مراکز درمانی دور از بزرگ‌راه، کابل برق فشار قوی، ریل راه‌آهن، مسیر رودخانه، گسل، قنات و صنایع آلاینده جانمایی شود.

وی همچنین برخورداری از چند راه دسترسی، فاصله مناسب تا شهر، فضای سبز و پارکینگ، محل اسکان پزشکان و اقامت همراه بیماران را از ویژگی‌های بیمارستانی استاندارد برشمرد و تاکید کرد: فقدان توجه به هر یک از این موارد، بخشی از اعتبار بیمارستان را زیر سوال می‌برد.

مدیر درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان افزود: جمعیت زیرپوشش در شمال استان اصفهان افزون بر ۳۸۰ هزار نفر بیمه شده است، اما در ساخت بیمارستان جدید باید پیش‌بینی افزایش جمعیت و معین‌بودن این شهرستان در شرایط بروز حادثه‌ها و بحران‌ها در سال‌های آینده نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وی یادآور شد: واحدهای زیرپوشش هم اکنون شامل بیمارستان تامین اجتماعی (شبیه‌خوانی)، پلی‌کلینیک تخصصی بوعلی، درمان‌گاه عمومی آران و بیدگل، درمانگاه شهدای نطنز و کمیسیون‌های پزشکی و طب کار و دفتر اسناد پزشکی هستند.

بیش از ۷۶ هزار نفر بیمه‌شده در بخش خدمات درمان مستقیم و ۳۰۴ هزار نفر نیز در بخش درمان غیرمستقیم زیر پوشش مدیریت درمان تامین اجتماعی کاشان هستند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.