خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۶ساعت : 18:34کد مطلب: 4376

عده ای با انتشار لیستها می خواهند نام خود را به تصمیم سازان تحمیل کنند/ حامیان دولت لیست واحد می دهند

«علی فلاحیان» یکی از چهره های موثر جریان اعتدالگرا در کاشان در گفتگو با مشکات آنلاین انتخابات کاشان را میدان…

«علی فلاحیان» یکی از چهره های موثر جریان اعتدالگرا در کاشان در گفتگو با مشکات آنلاین انتخابات کاشان را میدان رقابت دو لیست اصلاح طلب و اصولگرا دانست.

 

پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین که پیش از این با رئیس شورای اصولگرایان درباره لیستهای منتشر شده گفتگو کرده بود، اینبار به سراغ عضو شاخص حزب اعتدال و توسعه کاشان  رفت و نظر او را درباره لیستهای منتشر شده پرسید.

 

فلاحیان هدف از انتشار لیستهای مختلف در فضای مجازی را تخریب فضای انتخابات و تلاش تعدادی از افراد ثبت نام کننده برای سهم خواهی نامید و گفت هیچ کدام از دو جریان «فریب این بازی ها را نخواهند خورد.»

 

متن گفتگوی مکتوب ما با علی فلاحیان بدین شرح است:

 

حزب اعتدال و توسعه چه ملاک ها و شاخصه هایی برای بستن لیست دارد؟

بدون اولویت‌بندی عرض کنم که از نظر اعتدال و توسعه برای عضویت در شوراها اولین شاخصه، اعتدال است، این به معنای عضویت در یک تشکیلات نیست، بلکه اعتقاد ما این است که تندروی و افراطی‌گری مانع جدی پیشرفت و توسعه است.

شاخصه بعدی تخصص در امورشهری است. این هم البته سال‌هاست دچار یک خطای مصطلح شده و برخی فکر می‌کنند تخصص در مدیریت شهر یعنی تخصص عمرانی و شهرسازی. درحالی که شورا به عنوان محور اصلی برنامه‌ریزی برای شهر باید محل اجتماع متخصصان فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، مالی، حقوقی، محیط زیستی، شهرسازی و… باشد.

شاخصه بعدی تعهد و سلامت اخلاقی و مالی است. شاخصهٔ دیگر تجربه کاری در حوزه تخصصی است. شاخصه‌هایی مانند رأی‌آوری و اهل تعامل بودن نیز اهمیت بالایی دارد. ضمن این که اعضای یک لیست باید به اهداف و برنامه‌های لیست وفادار و متعهد باشند.

 

اگر یک شخصیت غیراعتدالگرا شاخصه های شما را داشته باشد، حاضرید او را در لیست قرار دهید؟

غیراعتدالی اگر به غیراعتدالی است ابداً، اما اگر منظور عدم عضویت در تشکیلات حزب اعتدال و توسعه است و دارای شخصیتی اعتدالی، اهل تعامل، سالم، متخصص و باتجربه است، حتما می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که مورد بررسی قرار بگیرد.

 

آیا قرار است با گروه خاصی ائتلاف کنید؟

این راهبرد حزب اعتدال و توسعه است که ائتلاف ۲۴ خرداد ۹۲ و رقم زدن حماسه بزرگ تدبیر و امید و ائتلاف ۷ اسفند و ایجاد یک مجلس اعتدالی باید در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و شورای شهر پنجم تداوم یابد. در مسیر این راهبرد از چند ماه پیش گفتگوهای موثری با دوستان اصلاح‌طلب و چهره‌های اصولگرای معتدل در کاشان داشته‌ایم و تمام تلاش‌مان این بوده که بتوانیم سهم خود را در ایجاد ائتلاف و اجماع در انتخابات شورای شهر ایفا کنیم.

خوشبختانه با اراده‌ای که در طرف‌های این ائتلاف وجود دارد امیدواریم بر موانع موجود غلبه کنیم و یک لیست واحد مورد توافق گروه‌های حامی دولت در کاشان ببندیم. البته این نکته را هم عرض کنم که چنانچه موانع بر ما غلبه کنند باز هم می‌کوشیم یک لیست حزبی اما با مشارکت چهره‌های معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا تدوین کنیم.

 

نظر شما درباره لیست هایی که منتشر شده چیست؟

این لیست‌سازی‌ها با چند هدف انجام می شود؛ اول تخریب فضای رقابت سیاسی در منطقه است. به این نحو که همه می دانند در انتخابات شورای شهر کاشان دو لیست در برابر هم قرار خواهند گرفت، لیست حامیان دولت که ائتلاف اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و اصولگرایان سنتی است در برابر لیست اصولگرایان که الان اکثریت شورا را دارند. حالا کسانی قصد دارند میدان رقابت حامیان دولت را تخریب کنند و با این هدف، لیست‌هایی با عنوان پشت مشهد یا مسجد میرنشانه و… طرح می‌کنند.

دوم این که برخی که جایی در این دو لیست ندارند با طرح لیست‌های خاص تلاش می کنند تا به زعم خودشان از یک طرف باج بگیرند و سهمی از این دو لیست را داشته باشند. برای نمونه، شما می‌دانید که لیست امید در کل کشور از سوی حامیان دولت و با مشارکت شورای سیاست‌گزاری اصلاح‌طلبان و حزب اعتدال و توسعه بسته شد. در کاشان هم تا این دو طیف، دکتر فدایی را تایید نکردند نامش در لیست امید نیامد. حالا کسانی از چند ماه پیش، از این عنوان استفاده می‌کنند و آدرس غلط می‌دهند به خیال این که می‌توانند از محبوبیت آن استفاده کنند. یا فشاری به لیست حامیان دولت بیاورند و سهمی بگیرند. همینجا عرض کنم که چنانچه حامیان دولت همچنان نام امید را برای لیست شوراها در کشور برگزینند، قطعا از این نام استفاده می کنیم و طبق قانون، فرمانداری موظف است با خاطیان و متخلفان برخورد کند.

سوم این که برخی دنبال این هستند که نام خود را در عرض نام‌های سرشناس در لیست‌ها مطرح کنند و نام خود را به تصمیم‌سازان تحمیل کنند. که در واقع باید گفت کاشان از نظر سیاسی شهر رشدیافته‌ای است و این لیست‌سازی‌ها برای هر دو طرف رقابت مشخص است و هیچکدام فریب این بازی‌ها را نخواهند خورد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.