خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۵ مرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۱۵:۱۵کد مطلب: 9804

عملیات تله و طعمه‌گذاری موریانه باغ تاریخی فین

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از اجرای عملیات تله‌ و طعمه‌گذاری برای دفع موریانه در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین…

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از اجرای عملیات تله‌ و طعمه‌گذاری برای دفع موریانه در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگ، محسن جاوری تصریح کرد: آثار تاریخی ارزش‌مند ایران، غالبا در مناطق کویری و بیابانی و یا دشت و جلگه قرار گرفته‌اند و مصالح عمده آن‌ها خشت و گل و چوب و کاه است که منبع تغذیه مناسبی برای عوامل آسیب‌رسان بیولوژیکی است.

جاوری افزود:‌ با این وصف و با توجه به خسارات زیادی که موریانه به آثار فرهنگی می‌زند، طعمه‌گذاری مجموعه جهانی باغ فین با همکاری بخش تحقیقات و کنترل عوامل بیولوژیک پایگاه میراث فرهنگی شهر یزد برای دفع این عامل بیولوژیکی صورت گرفت.

وی افزود: طعمه‌گذاری در مجموعه جهانی باغ فین در مردادماه سال در قالب ۱۶۰ ایستگاه معین، ایستگاه روزمینی و ایستگاه زیرزمینی به‌منظور بررسی موقعیت مکانی لانه‌گزینی این آفت در بنا و فضای سبز و همچنین مبارزه با آن صورت گرفت.

باغ تاریخی فین کاشان با مساحت ۲۳ هزار و ۷۰۰ مترمربع در مجاورت چشمه سلیمانیه، سال ۱۳۱۴ در فهرست آثار ملی و در سال ۱۳۹۰ در فهرست یونسکو ثبت جهانی شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.