خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۱ خرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۰۰:۱۵کد مطلب: 16199

فرماندار:

برند گلاب کاشان باید حفظ شود

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در نخستین نشست خود با اعضای شورای اسلامی شهرستان، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرستان در کاشان…

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در نخستین نشست خود با اعضای شورای اسلامی شهرستان، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرستان در کاشان ترکیب خوبی از اعضای شوراهای روستا و شهر دارد که امیدوارم در پیگیری مسایل شهرستان با قوت بیشتری شورای شهرستان پیشگام باشد.
علی اکبر مرتضایی گفت: شوراهای اسلامی چه در روستا، بخش یا شهرستان به عنوان یک پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند و در بیشتر مواقع می توانند بازوی توانمندی برای دولت در تصمیم گیری ها و پیگیری مطالبات مردم باشند.
وی در ادامه این نشست، توسعه و رونق گردشگری را از اولویت های کاری خود در شهرستان دانست و تصریح کرد: ما در بحث فرش ماشینی با مشکلات عدیده ای در شهرستان کاشان روبرو هستیم و برای جلوگیری از بحران ها نیازمند گرایش به صنایع پاک و ماندگار هستیم یکی از کوتاه ترین و مطمئن ترین مسیرها در بحث گردشگری است. ما باید در کنار توسعه این صنعت به بحث آموزش تخصصی در دانشگاه ها توجه جدی تری داشته باشیم.
مرتضایی با اشاره به اجرای طرح های مرتبط با گردشگری در روستاها، بیان داشت: با حمایت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، دهیاری هایی که طرح های گردشگری ارائه دهند می توان اعتبار مربوطه را اختصاص داد و این یک فرصت مناسب برای توسعه گردشگری در روستاهای شهرستان کاشان است.
فرماندار ویژه کاشان در ادامه افزود: یکی دیگر از مباحث مهم در بحث اشتغال زایی جوانان توجه به تولید صنایع دستی در روستاهاست، ما باید بتوانیم فعالان این عرصه را تشویق کنیم تا با تولید صنایع دستی ترجیحا بومی و استفاده مفید از ظرفیت های موجود در روستای خود، محصولات را برای عرضه در نمایشگاه های دائمی و فصلی به نمایش بگذارند.
وی یکی از موارد بسیار مهم در بحث گردشگری را تبلیغات گسترده مطرح کرد و گفت: به منظور معرفی هر چه بهتر جاذبه های تاریخی و گردشگری منطقه فرهنگی کاشان در تلاش هستیم تا لوح فشرده ۹۰ دقیقه ای از ۳۰ جاذبه شاخص در شهرستان به چند زبان خارجی تهیه و تدوین شده و در بین سفارت خانه ها و مبدا ورود گردشگران خارجی به کشور توزیع شود تا توریست ها به صورت هدفمند و به منظور بازدید و اقامت در کاشان به این شهرستان سفر کنند و از طرف دیگر شرکت های گردشگری میزبان نیز در برنامه تور خود به معرفی منطقه کاشان بپردازند.
مرتضایی در ادامه با اشاره به اهمیت و حساسیت موضوع گل و گلاب کاشان خاطر نشان کرد: یکی از برندهای مهم منطقه کاشان در بحث گلاب و عرقیجات گیاهی است، توجه به کیفیت مطلوب گلاب بسیار مهم است و همواره باید کیفیت این محصول در سطح بالا قرار گرفته و ماندگار باشد.
فرماندار کاشان افزود: اینکه برخی مطرح می کنند بیشتر شهرهای مختلف به سمت تولید گلاب رفته و به تولید آن می پردازند جای نگرانی برای کاشان ندارد چرا که باید با حفظ کیفیت مطلوب، مرغوبیت بالا و تبلیغات گسترده، برند گلاب کاشان را همیشه در سرتاسر دنیا حفظ کرد، کیفیت گلاب در حفظ برند موضوع بسیار مهمی است.
علی اکبر مرتضایی با اشاره به اهمیت حفظ کیفیت گل محمدی و مرغوبیت گلاب اظهار داشت: در برنامه آتی ما نشست با کشاورزان و تولید کنندگان گلاب سنتی و صنعتی است تا به برخی مباحث مرتبط به این حوزه رسیدگی و از مشکلات و معضلات موجود جلوگیری و رفع شود، اینکه برخی از اشخاص محصولات خود را با آب مخلوط نموده و گلاب بی کیفیت به مردم بدهند پذیرفتنی نیست و دستگاه های نظارتی باید با جدیت به این موضوع رسیدگی کنند چرا که نمونه این اقدامات ضربه به اعتبار و برند گلاب و عرقیجات منطقه کاشان می زند.
رئیس شورای سرمایه گذاری شهرستان از موضوعات مهم در بحث رونق تولید و توسعه اشتغال در کاشان را شناسایی فرصت های سرمایه گذاری مطرح نمود و تصریح کرد: پیگیری برای صدور مجوزهای بدون نام و قابل عرضه به سرمایه گذاران از جمله مباحث مهم در تسهیل در رونق تولید است تا سرمایه گذار فارغ از بروکراسی های سنگین اداری به توسعه تولید ملی و اشتغال جوانان بپردازد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.