خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, 2 دی , 1397ساعت : 01:09کد مطلب: 12728

فرودگاه برای کاشانی‌ها سالانه ۳۶ میلیارد ریال هزینه دارد کاشان

شهردار کاشان هزینه نگهداری فرودگاه این شهر را سوای مبلغ‌های پرداختی به خطوط هوایی، ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد….

شهردار کاشان هزینه نگهداری فرودگاه این شهر را سوای مبلغ‌های پرداختی به خطوط هوایی، ماهانه ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، سعید ابریشمی‌راد شنبه ۱ دی‌ماه در نشست هیات امنای فرودگاه کاشان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در شهرستان بیان کرد: هزینه نگه‌داری بسیار زیاد است و بر اساس گزارش مدیر فرودگاه، ۷۰۰ میلیون تومان نیز شهرداری از زمان برقراری پروازها به یک خط هوایی یارانه پرداخت کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت فرودگاه کاشان و لزوم برقراری پروازهایش افزود: مسافران این فرودگاه از ۱۴ شهر از جمله نائین، اردستان و نطنز تامین بودند و گاه ۳۰ درصد مسافران را اهالی قم تشکیل می‌دادند.

شهردار با ارائه گزارشی از طرح فرودگاه کاشان از سال ۶۸ تا کنون عنوان کرد: شهرداری تنها نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان سال ۹۳ برای آماده‌سازی این فرودگاه هزینه کرد.

وی اضافه کرد: شهرداری برای سرعت‌بخشی به امور حتی چارتری پروازهای مشهد را نیز عهده‌دار شد، چنان‌که از سال ۹۵ هر هفته ۲ پرواز به مقصد مشهد مقدس انجام می‌شد که با استقبال خوب مردم نیز رو‌به‌رو شد.

ابریشمی‌راد یادآور شد: پروازهای مشهد تا پایان اردیبهشت و پروازهای کیش نیز تا پایان تیر امسال از فرودگاه کاشان انجام می‌شد اما به‌علت افزایش نرخ ارز و گران‌شدن بلیط، خطوط هوایی به دلیل قرارنگرفتن این فرودگاه زیر پوشش سازمان هواپیمایی کشوری اجباری به برقراری پرواز نداشتند.

وی تصریح کرد: بر این اساس از شهرداری انتظارهای زیاد و پیشنهادهایی را درخواست می‌کنند که به صلاح نیست از بیت‌المال هزینه شود.

شهردار کاشان افزود: اگر بخواهیم فرودگاه را به عنوان یک زیرساخت مطمئن محسوب کنیم، نیازمند اقدام‌های دیگری است که البته بر اساس قراردادی با یک شرکت اسپانیایی، مجهزترین سیستم ناوبری با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال خریداری شده است.

وی با تاکید بر سرمایه‌گذاری در بخش ایمنی فرودگاه کاشان نیز عنوان کرد: این فرودگاه فاقد خودروی آتش‌نشانی فرودگاهی است و برای هر پرواز خودروهای ایستگاه‌های شهری اعزام می‌شد.

ابریشمی‌راد از کاشان به عنوان قطب گردشگری، تاریخی و مذهبی کشور نام برد و تاکید کرد: این مهم نیازمند تقویت زیرساخت‌ها برای جهت‌دهی اقتصاد شهری به سمت توسعه مبتنی بر صنعت گردشگری است.

نماینده کاشان و آران و بیدگل نیز دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تحویل فرودگاه کاشان به شرکت فرودگاه‌ها را یادآور شد و تاکید کرد: استانداری اصفهان باید کمک کند فرودگاه کاشان به مالک اصلی آن یعنی شرکت فرودگاه‌های کشور واگذار شود.

سید جواد ساداتی‌نژاد هزینه‌های جاری سالانه این فرودگاه را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان دانست و اضافه‌کرد: تا زمان واگذاری فرودگاه، استانداری اصفهان باید در تامین هزینه‌ها شهرداری را حمایت کند تا پروازها را برقرار کنیم.

طرح راه‌اندازی فرودگاه کاشان در زمینی با وسعت نزدیک به ۸۰۰ هکتار سال ۷۴ آغاز و پس از ۲ دهه وقفه در نهایت شهرداری به عنوان بهره‌بردار برای تکمیل عملیات عمرانی آن وارد عمل شد. این فرودگاه که از حدود تیرماه سال جاری پروازهایش به حالت تعطیل درآمده، در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.