خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۵ مهر , ۱۳۹۸ساعت : 10:19کد مطلب: 18273

یک عضو شورای شهر عنوان کرد:

فروش پساب تصفیه‌خانه کاشان، سفره‌های زیرزمینی را تهدید می‌کند

مشکات آنلاین: عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان باید به حوزه آبخیز این شهر برگردد، در…

مشکات آنلاین: عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان باید به حوزه آبخیز این شهر برگردد، در غیر این صورت خطر نشست سفره‌های آب زیرزمینی، فرونشست در شهر و تشدید مشکلات هنگام زلزله را به دنبال خواهد داشت.

حسینعلی وکیل، شامگاه گذشته (یکشنبه) در نشست شورای اسلامی شهر کاشان، اظهار کرد: حرکت آب به سمت کویر سبب می‌شود که پتانسیل آب شور در این منطقه زیاد شده و به سمت آب شیرین در  قسمت جنوب کاشان هجوم بیاورد.

وی تأکید کرد: بازگشت پساب تصفیه خانه به بالا دست و تزریق دوباره آن به سفره‌های زیرزمینی باید مطالبه جدی مردم، رسانه‌های جمعی و تشکل‌های محیط زیست باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کاشان، افزود: نگاه اقتصادی سازمان آب به پساب تصفیه‌خانه باید برداشته شود و به آینده منطقه و محیط زیست شهر توجه ویژه‌ای شود. مبلغ پیشنهادی امور آب رقم بسیار بالایی است و شاید شهرداری امکان خرید آن را نداشته باشد، اما تا حدی که امکان دارد باید این آب را با چاه‌هایش معاوضه کند.

وکیل تصریح کرد: به نقل از یک منبع غیررسمی سازمان آب قراردادی با حجم بالا و حدود ۹۰ لیتر بر ثانیه برای فروش پساب با یکی از کارخانه‌های منطقه کویر بسته است در حالی که تنها با ۲۰ لیتر، نیاز آن کارخانه تأمین می‌شود.

 

ایسنا

برچسب‌ها:,
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.