خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 18 دی , 1397ساعت : 10:00کد مطلب: 13141

فروش ۷۰۰ میلون تومانی ناشران در نمایشگاه کتاب کاشان

دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان از فروش ۷۱۰ میلیون تومانی ناشران در سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان خبر داد….

دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان از فروش ۷۱۰ میلیون تومانی ناشران در سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد نظافتی، اظهار کرد: به سومین نمایشگاه کتاب کاشان ــ که سیصد و هفتاد و هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب کشور بود ــ ۳۵۰ میلیون تومان بن تخفیف اختصاص داده شده بوده که بنابر آمار، میزان فروش کل، ۷۱۰ میلیون تومان بوده است.

نظافتی افزود: در این آمار، خرید نقدی کتاب در محاسبه فروش کل محاسبه نشده است و این رقم بر اساس گزارش بانک مستقر و سیستم مرکزی کارت‌خوان‌های موجود در نمایش‌گاه اعلام شده است.

رشد ۲۵۰ درصدی نسبت به دوره قبل
دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان، تصریح کرد: میزان فروش در سومین دوره نمایش‌گاه کتاب کاشان، نسبت به دوره قبل ۲۵۰ درصد رشد داشته است. با این تفاوت که در سال ۹۵، با وجود تخصیص سه میلیارد ریال بن تخفیف، میزان فروش کل فروش کتاب هم رقم سه میلیارد ریال بود.

نظافتی گفت: این رقم فروش کتاب در کاشان که ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و از امکانات و حمایت‌های مراکز استان‌ها نیز بی‌بهره است، حاکی از استقبال و علاقه شهروندان به کتاب و مطالعه است.

وی تصریح کرد: بنابر آمارهای موجود از موسسه نمایش‌گاه‌های فرهنگی، نمایش‌گاه کتاب ارومیه با هشت میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال، اردبیل با ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، زنجان با ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، لرستان با هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، سمنان با هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و کرج نیز پنج میلیارد و ۶۰ میلیون ریال فروش داشته‌اند.

دبیر سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان با اشاره به زمان برپایی نمایشگاه گفت: سومین نمایشگاه کتاب کاشان در شرایط زمانی برگزار شد که به دلیل همزمانی با امتحانات دانشجویان دانشگاه‌ها و مدارس نتوانستیم به‌خوبی از این ظرفیت بالای جامعه کتاب‌خوان استفاده کنیم.

نظافتی تأکید کرد: مسئولان شهرستان کاشان باید با هدف استمرار این روند و افزایش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی برای برگزاری چهارمین نمایش‌گاه سراسری کتاب کاشان در سال ۹۸ برنامه‌ریزی کرده و برگزاری هرساله این رویداد در تقویم سالانه موسسه نمایش‌گاه‌های فرهنگی ایران ثبت شود.

به گزارش ایسنا، سومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان، به عنوان چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان با عرضه بیش از ۶٣ هزار عنوان کتاب از ٢٧۶ ناشر و نمایندگی از پنجم تا یازدهم دی‌ماه در مصلای این شهر برگزار شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.