خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۰۲:۱۳کد مطلب: 16615

قیمت مسکن تا چند ماه آینده کاهش می‌یابد

مشکات آنلاین: رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به کاهش قیمت در بازار مسکن طی چند ماه آینده، گفت:…

مشکات آنلاین: رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به کاهش قیمت در بازار مسکن طی چند ماه آینده، گفت: در حال حاضر خانه های خالی در اصفهان متناسب با تقاضای مردم نیست.

رسول جهانگیری در خصوص نوسانات بازار مسکن در اصفهان، اظهار کرد: برای تاثیر این نوسانات چه در زمان افزایش و چه در زمان کاهش قیمت، بازه زمانی به مدت یک فصل لازم است، زیرا بازار مسکن مانند طلا و سکه تغییر قیمت روزانه ندارد.
وی ادامه داد: همانطور که سال گذشته شاهد بالا رفتن قیمت سکه و همچنین ارز حتی تا مرز ۱۷ یا ۱۸ هزار تومان بودیم، اما این تاثیر در بازار مسکن دو یا سه ماه بعد آشکار شد. اکنون نیز نوید وزیر راه و شهرسازی دال بر کاهش قیمت ها در اصفهان نیز تایید می‌شود، زیرا قیمت ها به صورت کاذب افزایش یافته و درصورتی که آرامش بازار ارز به همین نحوه ادامه یابد، طی ماه های آینده شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان در خصوص وجود خانه های خالی بسیار در کشور و اصفهان که موجب برهم خوردن نظم بازار مسکن شده است، گفت: مجلس برای خانه های خالی مالیات درنظر گرفته است و با وجود تصویب این قانون، در خصوص ضمانت و قدرت اجرایی، انتخاب یک دستگاه برای اجرا، چگونگی عوامل اجرایی و میزان هزینه هایی که به دولت یا دستگاه های متولی تحمیل می‌شود، برنامه ریزی دقیقی انجام نشده است.
وی به متناسب نبودن سبک خانه های خالی با نیازهای جامعه اشاره کرد و گفت: خانه های خالی نیز اکثرا خانه هایی است که سلیقه سازی شده و به صورت کلی مطابق با تقاضای جامعه نیست. در دوره رونق بیش از حد بازار مسکن و جذابیت بالای ساخت و ساز، مردم در هر حرفه ای که بودند پول خود را وارد بازار مسکن کردند و خانه ها را براساس سلیقه خود ساختند. این خانه ها، خانه های لوکس است و به همین دلیل با نیاز جامعه مطابقت ندارد.
جهانگیری خاطرنشان کرد: تاکید ما بر این است که اگر در آینده ساخت و ساز دوباره رونق بگیرد، خانه ها متناسب با نیاز و تقاضای جامعه ساخته شود. از آنجا که ما کم کم شاهد تمایل خانواده ها به داشتن دو فرزند، تک فرزند و یا بدون فرزند است، در حال حاضر ساخت و سازهای بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر در اصفهان بسیار کم داریم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان تاکید کرد: خانه های خالی هزینه و سرمایه ملی بیمه شده است که متاسفانه امروز در کشور با آن روبرو هستیم.
منبع: ایسنا
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

هیچ مطلب مرتبطی یافت نشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.