خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 14:11کد مطلب: 9482

مبارزه با آفات تاغ‌زارها در آران و بیدگل انجام شد

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از انجام طرح مدیریت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از تاغزارهای…

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از انجام طرح مدیریت ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از تاغزارهای این شهرستان در قالب عملیات مبارزه با آفت‌هایی مانند موش صحرایی و ملخ کوهان‌دار خبر داد.

حمید گل‌آرایی شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عملیات مبارزه با ملخ در نزدیک به ۲ هزار هکتار و مبارزه با موش در ۵۰۰ هکتار از تاغ‌زارهای بخش مرکزی و کویرات این شهرستان با هزینه ۳۵ میلیون تومان انجام شده است.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: موش عامل بیماری مشترک بین انسان و دام با نام سالک است که با گزش پشه خاکی منتقل می‌شود.

او اضافه کرد: ملخ کوهان‌دار نیز یکی از آفت‌های جنگل‌های تاغ است که در صورت کنترل‌نشدن می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به درختان و زمین‌های کشاورزی بزند.

گل آرایی وسعت زمین‌های بیابانی آران و بیدگل را ۳۸۴ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: نتیجه عملیات بیابان‌زدایی و نهال‌کاری از سال ۱۳۴۹ تا کنون ایجادشده، ۱۲۰ هزار هکتار جنگل دست‌کاشت بیابانی در این شهرستان است که ۴۰ درصد تاغ‌زارهای استان را تشکیل می‌دهد.

شهرستان آران و بیدگل با وسعت ۶۰۵ هزار هکتار دارای ۱۰۳ هزار هکتار کانون بحران و یکی از مناطق در معرض خطر فرسایش بادی و توفان‌های ماسه‌ای کشور است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.