خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۳۹۷ساعت : ۲۳:۳۳کد مطلب: 7771

مدیریت‌های بازیافتی

بهمن اورانی: در خبرها آمده بود استاندار اصفهان در فهرست کاندیداهای شهرداری تهران قرارگرفته است. صرف‌نظر از این‌که او به…

بهمن اورانی: در خبرها آمده بود استاندار اصفهان در فهرست کاندیداهای شهرداری تهران قرارگرفته است. صرف‌نظر از این‌که او به این سمت دست یابد یا نه، به نظر می‌رسد مدیریت‌های کشور در حد چند ماه و یک‌بارمصرف تنزل یافته و جامعه‌ی مدیریتی دست‌خوش پدیده مدیریت بازیافتی شده است.

یعنی تبدیل مدیران کوتاه‌مدت و گاهی ناموفق به مدیران تازه، و قراردادن آنان در آزمونی دیگر.

انتصاب و صدور ابلاغ برای یک مدیر هرگز کافی نیست، اشتیاق به مفهوم عشق به خدمت در آن سمت، تمرکز و مسئولیت‌پذیری الزامات مدیریت کلان است.

هنوز جایگزینی برای اشتیاق و عشق در اثربخشی ما انسان‌ها پیدا نشده است، دستیابی به مدیریت موفق وقتی اشتیاقی در کار نباشد، دشوار است، تمرکز بر انجام وظایف جز جدانشدنی مدیریت است.

هرگز به مدیری بر نخواهیم خورد که به پست‌های دیگری چشم دوخته باشد و امروز و یا فردایی موفق داشته باشد.

این سخن دور از واقعیت نیست که برای موفقیت باید هرجایی که هستید، با تمام وجود آنجا باشید، موفقیت یک مدیر مستلزم قبول مسئولیت است، مسئولیت‌پذیری مدیریت را شکوفا می‌کند.

این نگران‌کننده است که اعتماد عمومی، امید به آینده بهتر و مشارکت آحاد مردم در توسعه کشور زیر تیغ مدیریت‌های بازیافتی قرار گیرد.
منبع: کاشان نیوز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.