خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 25 دی , 1397ساعت : 18:43کد مطلب: 13315

مرنجاب؛ فرصت و ظرفیت، یا چالش

عضو شورای اسلامی شهر آران و بیدگل گفت: طبق بررسی‌های انجام‌شده در مورد کویرهای ایران، کویر مرنجاب از جایگاه خاص…

عضو شورای اسلامی شهر آران و بیدگل گفت: طبق بررسی‌های انجام‌شده در مورد کویرهای ایران، کویر مرنجاب از جایگاه خاص و ویژه‌ای برخوردار است

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر قندانی شام‌گاه دوشنبه ۲۴ دی‌ماه در همایش همیاران محیط زیست و دوست‌داران گردشگری در سالن اجتماعات شورای شهر؛ رمل‌های شگفت‌انگیز، پوشش گیاهی گز، تاغ و گیاهان کوچک و بزرگ که جانوران و حیوانات بیابان از آن استفاده می‌کنند، دریاچه بزرگ نمک، قلعه زیبا و ماندگار شاه عباسی، و وجود حیات وحش کم‌نظیر از قبیل کل، بز، گربه شنی، یوزپلنگ ایرانی و بسیاری دیگر از حیوانات کمیاب مناطق کویری  را از شاخصه‌های متمایزکننده مرنجاب از دیگر کویرهای ایران برشمرد و تصریح کرد: به راحتی از مرکز ایران می‌توان با ۳ تا ۴ ساعت رانندگی به دنیای عجیب و پر راز و رمز کویر و ستارگان بی‌بدیل خداوند دست پیدا کرد و از دنیای پرهیاهوی شهر به آرامش و سکوت کامل رسید.

قندانی گفت: امکانات کم و ضعیف مسیر مرنجاب، جاده ناهموار، گردشگران نامناسب، سافاری‌ و آفرودسواران از معضلات قدیم و جدید این کویر بکر ایران است، این وظیفه همه ما است که با کمک هم فرصت گردشگری مرنجاب را غنیمت بشماریم و از چالش‌شدن آن جلوگیری، و از میراث گذشتگان درست نگه‌داری کنیم.

وی با بیان این‌که آران و بیدگل ظرفیت بالای اشتغال را داراست ، تاکید کرد: این ظرفیت خداداد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و همه کسانی که برای آینده این شهر و گردشگری برنامه دارند باید برنامه‌های درست و اصولی بدهند تا شاهد رونق و رشد گردشگری در مرنجاب باشیم.

عضو شورای شهر آران و بیدگل، افزود: با تغییر مدیریت منطقه مرنجاب امیدواریم شاهد تقویت نقاط قوت مدیران قبلی و رفع نقاط ضعف دوره‌های گذشته باشیم.

قندانی تاکید کرد: شورای شهر و شهرداری در مسیر رونق گردشگری مرنجاب آمادگی همه نوع خدمت و کمک را دارد و امیدوار است با همکاری انجمن‌های دوست‌دار محیط‌زیست، شاهد رونق روزافزون صنعت درآمدزای گردشگری باشیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.