خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۱۱ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : ۲۲:۵۹کد مطلب: 17574

با صدور پیامی

معاون صنایع دستی کشور درگذشت پیشکسوت نساجی سنتی را تسلیت گفت

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در پیامی درگذشتِ استاد سیف‌الله بینوا، هنرمند…

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، در پیامی درگذشتِ استاد سیف‌الله بینوا، هنرمند پیشکسوت نساجی سنتی (شعربافی) از کاشان را به خانواده او و جامعه هنرمندان صنایع‌دستی کشور تسلیت گفت.

به گزارش مشکات آنلاین؛ متن پیام تسلیت پویا محمودیان برای درگذشت این هنرمند فقید به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون

استادان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران ارزشمندترین دارایی هنری این مرزوبوم محسوب می‌شوند که از طریق آموزش مبانی نظری و فنون علمی این هنرها به نسل جوان این شعله فروزان را همواره زنده نگه‌داشته‌اند.

شادروان استاد سیف‌الله بینوا، یکی از نام‌آورترین عرصه هنر “نساجی سنتی” بود که افتخارات بسیاری را برای این سرزمین رقم زد و فقدان چنین هنرمند بی‌بدیلی ضایعه اسفناک برای جامعه صنایع دستی محسوب می‌شود.

معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این ضایعه بزرگ را به خانواده آن شادروان و جمیع هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی تسلیت گفته، برای روح آن هنرمند عزیز، آرامش و غفران الهی را مسئلت دارد.»

گفتنی است آن مرحوم از معدود اساتید مسلم بافندگی و شعربافی کاشان و دارنده نشان مرغوبیت صنایع دستی کشور و نشان بین‌المللی کیفیت و برتری صنایع دستی از شورای جهانی صنایع دستی در هنر شعربافی بود.

کاشان فردا ضمن طلب غفران و رحمت الهی برای این هنرمند فقید، درگذشت آن مرحوم را به جامعه هنری کاشان، خانواده آن مرحوم خصوصا استاد محمد بینوا عضو شورای هنری شهر کاشان و مسئول حوزه صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تسلیت می‌گوید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.