خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۱۲ شهریور , ۱۳۹۸ساعت : 13:43کد مطلب: 17584

فرماندار کاشان:

معرفی کاشان با برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر محقق می‌شود

مشکات آنلاین: فرماندار کاشان با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر گفت: این جشنواره فرصتی بزرگ برای…

مشکات آنلاین: فرماندار کاشان با اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر گفت: این جشنواره فرصتی بزرگ برای معرفی کاشان است.

علی اکبر مرتضایی در نشست ستاد برگزاری این جشنواره بیان کرد: باید از تجربه چهارده ساله این جشنواره و حضور هنرمندان برجسته و نامی کشور برای معرفی شهر کاشان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تنوع و ایجاد شادی و نشاط برای مردم کاشان لازم است افزود: بایسته است از طریق زبان هنر علاوه بر رسیدن به این امر مهم می توانیم پیام مدیریت شهری را به مردم منتقل کنیم، افزود: مشتاق و خوشحالم از برگزاری این جشنواره و تلاش و حمایت می کنیم تا شاهد جشنواره ای فاخر در شهر باشیم.

شهردار کاشان و رئیس شورای سیاست گذاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر هم در این جلسه گفت: هنر تئاتر به صورت گروهی و زنده اجرا می شود که ناگفته ها در آن به نمایش در می آید و به جهت این ویژگی ها از جذابیت خاصی برخوردار است که می تواند مخاطب پذیری بالایی داشته باشد.

سعید ابریشمی راد با بیان اینکه پانزدهمین دوره این جشنواره در بخش ویژه با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری “رونق تولید” برگزار می‌شود، افزود: همه ما در قبال تبیین شعار مقام معظم رهبری مسئولیت داریم، زمانی که بحث رونق تولید است شاید ساده ترین نگاه به این شعار تولید صنعتی باشد در حالی که تولید به معنی عام فرایندی است که تلاش را به یک محصول و نتیجه منجر کند.

وی با اشاره به اهمیت بحث آموزش در کودکان و نوجوانان یادآور شد: در جشنواره امسال علاوه بر بخش مسابقه صحنه ای، خیابانی، نمایش نامه خوانی، مهمان، محیطی، بین‌الملل و ویژه ، بخش کودک و نوجوان نیز با رویکرد آموزش تئاتر به کودکان و نوجوانان با نام”زنگ تئاتر” اجرا می شود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: نگاه مهرورزانه و هنر دوستانه شهرداری بستر خوبی را فراهم کرده تا اهالی فرهنگ و هنر با دغدغه کمتر و تلاش و انگیزه بیشتر در حوزه فرهنگی ، فعالیت های خود را تعالی ببخشند.

میثم نمکی، جشنواره سراسری تئاتر مهر را جزو یکی از جشنواره هایی دانست که با داشتن حداکثر استانداردها ماندگار شده و در دوره پانزدهم به دوران بلوغ خودش می رسد.

وی از شهر کاشان به عنوان شهر نهج البلاغه نام برد و به اعضای ستاد جشنواره پیشنهاد داد در زمینه تولید آثار با محوریت نهج البلاغه نیز اهتمام داشته باشند.

گفتنی است پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی پاییز امسال به دبیری خیام وقار کاشانی برگزار می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.