خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۹ مهر , ۱۳۹۷ساعت : 17:38کد مطلب: 10885

معرفی ۸۶ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف به مراجع قضایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از معرفی ۸۶ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف به مراجع قضایی در…

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از معرفی ۸۶ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف به مراجع قضایی در ۶ ماهه ابتدای سال‌جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه، دکتر «سید علیرضا مروجی» ضمن تبریک ۴ مهرماه (۲۶سپتامبر ) روز جهانی بهداشت‌محیط گفت: در این مدت ۱۰۹۸۹ مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی تحت پوشش قرار گرفت.

وی، انجام ۳۲۹۶۷ مورد بازرسی از وضعیت بهداشتی و صدور ۱۲۵۷ اخطاریه بهداشتی جهت مراکز متخلف را از دیگر اقدامات صورت‌گرفته توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه برشمرد.

مروجی اعلام کرد: همشهریان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات مردمی ۱۹۰ تماس گرفته و مورد را اعلام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، ضمن اشاره به نظارت بر ۸ استخر شنای تحت پوشش، ۱۰۶ مورد بازدید، ۴۵۵ کلرسنجی و ۳۶۶‌نمونه برداری میکروبی تصریح کرد: پیگیری نقایص بهداشتی به صورت حضوری و انجام مکاتبات با صدور اخطاریه در این مدت انجام شد.

وی، ۸۶۷ نمونه‌برداری میکروبی، ۱۴۴ نمونه‌برداری شیمیائی و ۳۱۶۰۷ مورد کلرسنجی را از برنامه‌های کنترل کیفی شبکه آب‌رسانی شهری و روستائی عنوان کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه، انجام ۶۳۴۴ مورد سنجش با استفاده از وسایل سنجش پرتال محیط، ابزار، وسایل و مواد غذایی، ۸۱۷ نمونه‌برداری مواد غذایی و ارسال به آزمایش‌گاه کنترل کیفی مواد غذایی، صدور ۵۱۹۲ کارت معاینه پزشکی جهت شاغلین در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، بازدید از ۴۴ مراکز کار با اشعه و انجام «دوزیمتری» از دستگاه‌ها و … را از دیگر فعالیت‌های واحد بهداشت محیط دانشگاه در این مدت برشمرد.

۲۶ سپتامبر مصادف با چهارم مهرماه روز جهانی بهداشت‌محیط نامگذاری شده‌است

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.