خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ساعت : 15:50کد مطلب: 10628

نذر کتاب در سومین سال متوالی در منطقه لتحر برگزار شد

همزمان با تاسوعای حسینی و اجتماع بزرگ هیئات مذهبی لتحر کاشان سومین سال متوالی «نذر کتاب» در این منطقه برگزار…

همزمان با تاسوعای حسینی و اجتماع بزرگ هیئات مذهبی لتحر کاشان سومین سال متوالی «نذر کتاب» در این منطقه برگزار شد.

مدیرعامل انجمن فرهنگی و اجتماعی «آوای لتحر» گفت: در سالی کاشان که به‌عنوان چهارمین پایتخت کتاب ایران معرفی شده است، طرح نذر کتاب با شعار «نذر کتاب، نذر دانایی» با هدف ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی برای سومین سال متوالی در صبح تاسوعای حسینی در آستان مقدس امامزاده عبداله لتحر برگزار شد.

حسین صالحی مهر افزود: نذر کتاب امسال با اعتبار حدود چهار میلیون تومان توسط سازمان مردم‌نهاد انجمن اوای لتحر کاشان با همکاری زیارت امامزاده عبداله و پایگاه مالک‌اشتر این متطقه و با مشارکت خیرین و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان برگزار شد.

وی با بیان این‌که با ادامه مشارکت عزاداران در این نذر تعداد کتاب‌های توزیع شده بیشتر خواهد بود، گفت: ابتدا در این طرح بیش از ۵۰۰ جلد کتاب بین عزاداران حسینی در موضوعات اخلاق، سبک زندگی اسلامی، دفاع مقدس و کودک توزیع شد.

وی طرح تبادل کتاب بین عزاداران حسینی را از برنامه جانبی نذر کتاب دانست و تصریح کرد: عزاداران حسینی می‌توانند کتاب‌هایی که مطالعه کرده‌اند را برای تبادل با دیگران اهدا کنند.نذر کتاب در لتحر

صالحی مهر خاطر نشان کرد: یک عنوان کتاب برای بخش مسابقه کتاب‌خوانی در نظر گرفته شده تا پس از توزیع در بین عزاداران و دانش‌آموزان مدارس مسابقه کتاب‌خوانی در روز چهارم آذرماه همزمان با میلاد پیامبر اعظم (ص) برگزار شود و در پایان به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

مدیرعامل انجمن آوای فرهنگی اجتماعی منطقه لتحر کاشان گفت: همزمان با انجام طرح نذر کتاب طرح غرفه نقاشی مخصوص کودکان نیز انجام می‌شود تا کودکان بتوانند همزمان با عزاداری هئیات مذهبی اثار نقاشی خود را خلق کنند.

انجمن فرهنگی اجتماعی اوای لتحر کاشان با مجوز از فرمانداری ویژه شهرستان کاشان و به شماره پروانه ۲۰۹ و شماره ثبت ۶۷۲ بعنوان یک سازمان مردم‌نهاد در راستای ارتقا مباحث اجتماعی و فرهنگی تلاش می‌کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.