خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۱ بهمن , ۱۳۹۷ساعت : 15:14کد مطلب: 13576

نشان برتر جهانی«تریپ ادوایزر» برای ۳ اقامت‌گاه کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از انتخاب  سه هتل سنتی کاشان در پایگاه جهانی «تریپ ادوایزر» برای سال ۲۰۱۹ خبر داد. به گزارش روابط…

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از انتخاب  سه هتل سنتی کاشان در پایگاه جهانی «تریپ ادوایزر» برای سال ۲۰۱۹ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این اداره مهران سرمدیان با اشاره به این‌که امسال نیز همانند سال‌های گذشته سه اقامت‌گاه کاشان در زمره برترین‌های سایت تریپ ادوایزر قرارگرفت، اظهار داشت: خانه ایرانی،سرای درب باغ و هتل سنتی منوچهری در نظرسنجی سال ۲۰۱۹ این وب‌سایت بینالمللی در میان ۲۵ اقامت‌گاه برتر خاورمیانه برای سفرهای سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند.

سرمدیان با بیان این‌که خانه ایرانی برای چهارمین سال متوالی موفق به دریافت این نشان شد اعلام کرد: خانه ایرانی در نظرسنجی ماه نخست ۲۰۱۹ رتبه ۱۵ از ۲۵ اقامت‌گاه برتر خاورمیانه و رتبه ۲ از ۱۰ اقامت‌گاه برتر در ایران شناخته شد. خانه ایرانی از جمله اقامت‌گاههای سنتی است که در سال ۹۰ تاسیس شده و دارای حیاط، پرده سرا، سرداب، نهان‌خانه، خلوت‌سرا، بالاخانه و تالار است.

وی افزود: سرای درب باغ نیز رتبه ۲۱ از ۲۵ اقامت‌گاه برتر خاورمیانه و رتبه ۴ از ۱۰ اقامت‌گاه برتر در ایران و هتل سنتی منوچهری  رتبه ۵ از ۱۰ اقامتگاه برتر در ایران در فهرست سایت بین‌المللی تریپ ادوایزر قرار گرفته‌اند.

وی با بیان این‌که اقامتگاههای کاشان برای چهارمین سال متوالی در این فهرست قرار میگیرند، افزود: در سال گذشته نیز سرای عامری‌های کاشان از سوی از سوی این  پایگاه به عنوان ششمین اقامت‌گاه برتر در خاورمیانه شناخته شده‌بود.

مسئول حوزه گردشگری اداره میراث فرهنگی کاشان نیز  با بیان این‌که پایگاه تریپ ادوایزر در میان سایت‌های مطرح گردشگری جهان بسیار شناخته‌شده است و گردشگران برای دریافت اطلاعات سفرهای خود به توصیه‌های این سایت عمل می‌کنند، ابراز داشت: در رتبه‌بندی این سایت برای اقامت‌گاه‌های گردشگری ویژگی‌هایی همچون منحصر به فرد بودن، امکانات رفاهی و غیره مطرح است.

به گفته حجت‌اله ناصحی‌پور این وب سایت دارای بزرگترین جامعه گردشگری و میلیونها نظر کاربران درباره هتل‌ها، رستوران‌ها، جاذبه‌ها و دیگر کسب و کارهای مرتبط با سفر در دنیا است.

وی ابراز داشت: در حال حاضر ۷۳ موسسه گردشگری درقالب واحدهای اقامتی،پذیرایی و اقامتی با ظرفیت بیش از ۲ هزار تخت به ارائه خدمات به گردشگران با سطح کیفی بالا و مطابق با استانداردهای گردشگری مشغول فعالیت هستند و از بین این تعداد حدود ۲۷ واحد با ظرفیت ۶۰۰ تخت در قالب خانه‌های تاریخی است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به اقامت‌گاه سنتی تغییر کاربری داده شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.