خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 21:50کد مطلب: 9146

نشست خبری شرکت اب و فاضلاب کاشان با اصحاب رسانه

مهساخواجه یار:محمدرضا اسدی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت اب و فاضلاب کاشان در این نشست که به مناسبت…

مهساخواجه یار:محمدرضا اسدی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت اب و فاضلاب کاشان در این نشست که به مناسبت هفته صرفه جویی درمصرف آب در شرکت اب و فاضلاب کاشان برگزار شده بود نکاتی را درباره این مایه حیاتی یادآور شد.

وی در ابتدای سخنانش حرف جدی در مصرف آب را تنها متعلق به یک هفته و فصل خاص ندانست بلکه آن را یک نیاز همیشگی خواند چراکه باید بپذیریم کشور ما کشور خشک است و اقدامات صرفه جویی در مصرف آب باید سرلوحه کار قرار بگیرد.
او همچنین توجه به بخش آب شرب را از اهمیت بالایی دانست و بیان کرد که آب شرب آب گران تری است و هزینه بیشتری در پی دارد.

اسدی از پکیج کاهنده مصرف آب خبر داد که همگان میتوانند با برقراری تماس با سامانه ۱۲۲ این پکیج را که مبلغ آن ۶۰هزارتومن است و ماهیانه ۵هزارتومن روی قبض آب پرداخت میشود را دریافت کنند.

محمدرضا اسدی از بهره برداری از چند پروژه منابع آب رسانی نیز خبر داد و برای حفظ این صرفه جویی را روش اصلی بیان کرد به طوری که با کاهش ۱۰درصد مصرف در بخش کشاورزی ۳۰سال آینده آبی کاشان تامین می شود وی راه حل برای عمل به صرفه جویی را افزایش قیمت آب به عنوان یک آیتم سرمایه گذاری برای کاهش مصرف دانست.

مدیر عامل شرکت ابفا با اشاره به اینکه منطقه ایران سالیان متمادی درگیر کمبود آب بوده است و امروزه بیش از ۳۰۰ دشت کشور تنش و بحران دارند و کاشان از اولین این دشت های بحرانی بوده است چیزی که تحت عنوان نزولات آسمانی اتفاق می افتد را با میزان مصرف منطقی ندانست.

وی همچنین سازگاری با شرایط جدید را به عنوان یک اصل بیان کرد اما این سازگاری را به معنای به زحمت انداختن مردم برای استفاده از آب ندانست بلکه از آن به عنوان درست مصرف کردن یاد کردو اقدامات لازم برای این موضوع را ساده، پیشه پا افتاده و البته تاثیر گذار بیان کرد به طور مثال کاهش ۱دقیقه زمان استحمام هر فرد میتواند ۱۳لیتر میزان آب را کم کند.

رئیس هیئت مدیره ابفا بارندگی های ماه های گذشته را زیان بار خواند و علت آن را بارندگی های رگباری دانست که موثر نبود و سفره های آب زیر زمینی را تصفیه نکرده است وی همچنین بیان داشت که مشکلات یک شبه پیش نیامده که با این چند ماه حل شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.