خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, 21 دی , 1395ساعت : 21:59کد مطلب: 3800

هاشمی عالم دینیِ زمان شناس بود

مجمع روحانیون مبارز کاشان طی بیانیه ای، ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را به خانواده ایشان، علما، مجاهدان و مبارزان،…

مجمع روحانیون مبارز کاشان طی بیانیه ای، ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را به خانواده ایشان، علما، مجاهدان و مبارزان، و همه علاقه مندان به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تسلیت گفت.

 

در بخشی از این پیام آمده است: او به معنای واقعی کلمه یک عالم دینی زمان شناس و بی شک از ارکان انقلاب و پناه محکم شخصیت‌های مبارز در دوران مبارزه با نظام استبدادی و استوانه بسیار کم نظیر در نظام جمهوری اسلامی بود . زندگی او که خود گنجینه تاریخ انقلاب و مبارزه بوده نشان دهنده ی دغدغه‌های دینی و تلاش در روشنگری برای تحقق آرمان‌های اصیل دینی و انسانی است.

 

 متن کامل بیانیه مجمع روحانیون مبارز کاشان بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال عالم ربانی مجاهد و مبارز نستوه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (رضوان الله علیه) قلب ملت ایران را داغدار و همه علاقه مندان به اسلام و انقلاب اسلامی را در بهت و ماتم فرو برد.

 

در تاریخ ملت های مظلوم و ستمدیده همواره شخصیت‌های نادری وجود داشتند که نماد و نمونه مقاومت و پذیرش هزینه های سنگین مبارزه و استقامت بوده اند.

 

در یکصد سال اخیر مبارزات ملت ایران مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور دائمی خود توانست خود را در شمار شخصیت های اول سیاسی جهان قرار دهد .

 

او به معنای واقعی کلمه یک عالم دینی زمان شناس و بی شک از ارکان انقلاب و پناه محکم شخصیت‌های مبارز در دوران مبارزه با نظام استبدادی و استوانه بسیار کم نظیر در نظام جمهوری اسلامی بود . زندگی او که خود گنجینه تاریخ انقلاب و مبارزه بوده نشان دهنده ی دغدغه‌های دینی و تلاش در روشنگری برای تحقق آرمان‌های اصیل دینی و انسانی است.

 

تفسیر ۲۰ جلدی قرآن او که بیشتر آن در زندان های مخوف پهلوی نوشته شده و نیز کتاب امیرکبیر و مسئله فلسطین حاکی از اندیشه دینی و مبارزه بر اساس این اندیشه می باشد.

 

در سال‌های سخت پس از انقلاب،  به ویژه سالیان دفاع مقدس و نیز دوران بازسازی تنها شخصیتی بود که قدرت تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی او در حل و مهار بحران، حرف اول را می‌زند.

 

رحلت این شخصیت بزرگ را به خاندان ایشان ، همسر مکرمه،  فرزندان، شخصیت ها، علما و مجاهدان و مبارزان و همه علاقه مندان به او تسلیت می گوییم.

 

مجمع روحانیون مبارز کاشان
٢١ دیماه ٩۵

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.