خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۷ساعت : ۱۹:۱۸کد مطلب: 8441

هفته فرهنگی آران و بیدگل نماد شخصیت شهرستان است

فرماندار آران و بیدگل گفت: برگزاری هفته فرهنگی آران و بیدگل، نماد فرهنگ و شخصیت والای مردم شهرستان است. به…

فرماندار آران و بیدگل گفت: برگزاری هفته فرهنگی آران و بیدگل، نماد فرهنگ و شخصیت والای مردم شهرستان است.

به گزارش مهر، ابوالفضل معینی‌نژاد ظهر پنجشنبه در ستاد هماهنگی نکوداشت هفته فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در محل فرمانداری به رویکرد گسترش نشاط و توسعه شهرستان در برگزاری آیین هفته فرهنگی شهرستان اشاره و اظهار داشت: هفته فرهنگی، نماد فرهنگ و شخصیت شهرستان است و باید ابعاد مختلف فرهنگی این شهرستان را به نمایش بگذاریم.

وی تقارن ایام عزاداری حضرت سیدالشهداء(ع) و هفته دفاع مقدس با هفته فرهنگی شهرستان آران و بیدگل را فرصت بسیار مناسبی برای بهره‌گیری از ظرفیت مذهبی و معنوی شهرستان برشمرد و افزود: برگزاری آیین‌های عزاداری بی‌نظیر در ماه محرم و کسب عنوان شهرستان نمونه ایثارگری در دفاع مقدس می‌طلبد تا از ظرفیت‌های نامحدود مذهبی و معنوی شهرستان حداکثر بهره را ببریم.

فرماندار آران و بیدگل با اشاره به تشکیل ۹ کمیته در اجرای برنامه‌های فرهنگی شهرستان در سال گذشته تاکید کرد: امسال نیز با تشکیل شورای سیاست‌گذاری، کمیته‌های این ستاد تشکیل و در برگزاری برنامه‌های باشکوه این هفته تلاش خواهند کرد.

وی اجرای برنامه‌های هفته فرهنگی را در تمام نقاط مختلف روستایی و شهری شهرستان خواستار شد و افزود: معرفی توان‌مندی‌ها و شاخص‌های شهرستان در عرصه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، مذهبی، اقتصادی، گردشگری و … مدنظر قرار گیرد.

بر اساس ابلاغ وزارت کشور، هر شهرستان باید یک هفته را به عنوان هفته فرهنگی در شهرستان اختصاص دهد که در شهرستان آران و بیدگل از ۲۵ شهریور «سالروز استقلال شهرستان» تا ۳۱ شهریور ماه، طلیعه «هفته دفاع مقدس» به عنوان هفته فرهنگی نام‌گذاری شده است و امسال برای دومین سالی است که ستاد هفته فرهنگی شهرستان آران و بیدگل تشکیل و برنامه‌های خاص این هفته اجرا می‌شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.