خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲ تیر , ۱۳۹۷ساعت : 12:39کد مطلب: 9069

هفت روز به حرمت آب

«عباسعلی کحال»  مدیر روابط عمومی شرکت آبفای کاشان به تشریح برنامه‌های این شرکت در  هفته صرفه‌جویی در مصرف آب پرداخت….

«عباسعلی کحال»  مدیر روابط عمومی شرکت آبفای کاشان به تشریح برنامه‌های این شرکت در  هفته صرفه‌جویی در مصرف آب پرداخت.

 

هفته اول تیر، هم زمان با شروع فصل تابستان، هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری شده است.

 

برنامه های این هفته بدین شرح است:

 

۱⃣ برای روز جمعه یکم تیرماه به عنوان روز نخست این هفته شعار «آب، آموزه‌های دینی و ملی و ارتقای آگاهی‌های عمومی» در نظر گرفته شده است.

«جایگاه آب در باورها و اعتقادات دینی و فرهنگی مردم» ، «نقش آموزه‌های دینی و فرهنگی در مصرف بهینه آب» و احیای سنت‌های مذهبی و ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی» از جمله‌ محورهای است که برای شعار روز نخست این هفته در نظر گرفته شده است.

۲⃣ «آب،  خانواده» عنوان موضوعی است که برای شعار روز دوم این هفته انتخاب شده است.

«مشارکت خانواده‌ها در مدیریت مصرف آب و سازگاری با کم آبی» و «نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف آب» محورهای انتخابی برای شعار «آب، خانواده» هفته صرفه جویی در مصرف خواهد بود.

۳⃣ شعار روز سوم این هفته به مقوله «آب،‌ اقتصاد و توسعه پایدار» اختصاص پیدا کرده است.

محورهای در نظر گرفته شده برای این روز نیز به موضوعاتی از قبیل «تبیین ارزش اقتصادی آب» و «تبیین نقش مصرف بهینه آب در حفظ منابع آبی برای توسعه پایدار» و «تاثیر اعمال قیمت تمام‌شده در افزایش بهره‌وری آبی و تغییر رفتارهای مصرفی مشترکان پرمصرف” متمرکز شده است.
۴⃣ «آب،‌ #محیط_زیست_و_سلامت_همگانی» عنوان موضوعی است که برای شعار روز چهارم این هفته انتخاب شده است.«عوارض ناشی از عدم توسعه شبکه فاضلاب و اهمیت بازچرخانی آب در حفظ محیط زیست»، «آلودگی منابع آب و راهکارهای حفاظت از آن»، «بهداشت آب و سلامت همگانی» و «تولید فاضلاب کمتر با مصرف آب کمتر» از جمله‌ محورهای است که برای شعار روز چهارم این هفته در نظر گرفته شده است.

۵⃣ «آب، رسانه و افکار عمومی» عنوان موضوعی است که برای شعار روز پنجم این هفته انتخاب شده است.

«ایجاد حساسیت در رسانه‌ها و افکار عمومی برای صیانت از آب و لزوم توجه دادن مردم به استفاده درست از آن» و «معرفی و تبیین محدودیت‌ها و معضلات کشور در خصوص منابع آبی و لزوم بسیج همگانی برای بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در بهره‌گیری از منابع آب» محورهای انتخابی برای شعار «آب، رسانه و افکار عمومی» هفته صرفه‌جویی در مصرف خواهد بود.

۶⃣ شعار روز ششم این هفته به مقوله «آب، مشارکت‌های مردمی، سمن‌ها ، خیرین آب رسان» اختصاص پیدا کرده است.

محورهای در نظر گرفته شده برای این روز نیز به موضوعاتی از قبیل «جلب مشارکت اقتصادی و اجتماعی مردم و ذی نفعان برای اجرای طرح‌های آب رسانی و همچنین مشارکت مردم در مدیریت آب رسانی»، «استفاده از ظرفیت خیرین آب رسان برای تأمین مالی و توزیع آب شرب به ویژه در سطح روستاها» و «جلب مشارکت مردم و مراکز اقتصادی و صنعتی در اجرای طرح‌های فاضلاب» متمرکز شده است.

۷⃣ در نهایت نیز شعار آخرین روز این هفته با عنوان «آب،‌ قانون و حقوق شهروندی» انتخاب شده است. «نقش قوه قضاییه در حفاظت از منابع آب کشور»، «لزوم رعایت قانون از سوی همگان و اطلاع‌رسانی در خصوص انواع جرایم و تخلفات در بخش آب»، «مدیریت منابع آبی زیرزمینی»، «تشریح و تدوین راه کارهای رفع موانع حقوقی و فانونی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب» و «جلب مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد در ترویج فرهنگ سازگاری با کم آبی» هم به عنوان محورهای مرتبط با شعار این روز انتخاب شده است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.