خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۷ساعت : 18:33کد مطلب: 7670

هفت هکتار کوره آجرپزی محدوده شهری ابوزیدآباد تا یک ماه آینده تخریب می‌شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آزادسازی نزدیک به ۵.۷ هکتار از اراضی ملی در ابوزیدآباد…

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از آزادسازی نزدیک به ۵.۷ هکتار از اراضی ملی در ابوزیدآباد از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، رضا شفیعی روز دوشنبه گفت: فرد متخلفی اقدام به زدن خاکریز برای تصرف زمین در روستای حسین‌آباد از توابع ابوزیدآباد کرده بود که پس از تشکیل پرونده قضایی، حکم صادره برای آزادسازی اجرا شد.

وی با اشاره به آزادسازی ۱۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی در سال گذشته افزود: حکم قطعی تخریب هفت هکتار کوره آجرپزی در محدوده شهری منطقه ابوزیدآباد نیز گرفته شده که تا یک ماه آینده اجرا خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازی از عامل‌های مهم در حفاظت از عرصه‌های طبیعی از سوی خود مردم است و یگان حفاظت این اداره در راستای پیشگیری از تصرف‌ها فعالیت می‌کند.

او اضافه کرد: دوستداران و همیاران طبیعت، شوراها و دهیاران روستاها در صورت مشاهده تغییر کاربری غیرمجاز و دست‌اندازی سودجویان به عرصه منابع ملی موضوع را از سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شفیعی با تاکید بر اطلاع‌رسانی در راستای تغییر فرهنگ غلط تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و ملی بیان کرد: افراد متخلف بر اساس حکم قضایی در کنار تخریب و قلع و قمع به علت وارد کردن خسارت به منابع ملی مشمول پرداخت جریمه می شوند.

ابوزیدآباد مرکز بخش کویرات در ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل قرار دارد.
شهرستان آران و بیدگل ۶۱۰ هزار هکتار وسعت دارد که ۸۰ درصد آن را اراضی ملی تشکیل می دهد.
این شهرستان با ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.