خانه ارتباط با ما درباره ما
چهارشنبه, ۲۳ آبان , ۱۳۹۷ساعت : ۰۷:۴۰کد مطلب: 11720

همایش کارآفرینی در صنعت زالو در دانشگاه کاشان برگزار شد

همایش کارآفرینی در صنعت زالو با محورهای آشنایی با صنعت پرورش و تکثیر زالوی طبی و تشریح اهمیت و توجیه…

همایش کارآفرینی در صنعت زالو با محورهای آشنایی با صنعت پرورش و تکثیر زالوی طبی و تشریح اهمیت و توجیه اقتصادی آن در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد.

مدیر مرکز کارآفرینی و رشد دانشگاه کاشان گفت: ترویج و تلاش جهت ایجاد مزرعه‌ی پرورش به‌ویژه در روستاها با هدف اشتغال‌زایی و همچنین انجام تحقیقات بین‌رشته‌ای در رابطه با این صنعت در دانشگاه جهت استحصال فراورده‌هایی با ارزش افزوده از اهداف اصلی برگزاری این همایش بود.

داوود حسنعلیان خاطر نشان کرد: این همایش را می‌توان یکی از نمودهای ارتباط دانشگاه با جامعه و نقش راهبردی دانشگاه که باعث ایجاد اشتغال، ارزش افزوده از طریق شناسایی فرصت‌های جدید و استفاده از توان‌های بومی منطقه است دانست.

این همایش با سخنرانی مهندس پیمبرپی کارآفرین برتر کشور در صنعت زالو با استقبال گسترده علاقمندان به سرمایه‌گذاری در این صنعت، به صورت رایگان برگزار شد.

پرورش زالو از جمله مشاغل مولدی است که مشاغل جانبی زیادی در اطراف خود مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌کند. این کار تولیدی باعث می‌شود که اولا طب سنتی که در همه جای جهان به صورت جدی دنبال می‌شود، در ایران هم پیگیری شود و ثانیا مانع قاچاق غیرقانونی آن به کشورهایی که طالب آن هستند می‌شود و در ضمن می‌توان از این موجودات کوچک برای مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده کرد و این صنعت را هم بیش از پیش در کشور بومی کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.