خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, 25 بهمن , 1397ساعت : 04:22کد مطلب: 13736

«هنر خوب زندگی کردن» در بیمارستان یثربی نقد و بررسی شد

یست‌و‌نهمین نشست کتاب‌خوانی بیمارستان آیت‌الله یثربی کاشان با نقد و بررسی کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نوشته رولف دوبلی و…

یست‌و‌نهمین نشست کتاب‌خوانی بیمارستان آیت‌الله یثربی کاشان با نقد و بررسی کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نوشته رولف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی‌پور برگزار شد.

به گزارش ایبنا، حامد دزفولی منتقد در این نشست کتاب‌خوانی در این رابطه گفت: این کتاب دارای ۵۲ بخش است و نگارشی متفاوت و انگیزشی دارد و به خواننده القا می‌کند که هیچکس قادر نیست آن‌چه را که در افکار و قلب شما می‌گذرد، متوقف کند و هیچ نیروی نیست که جریان زنده درونی شخص را بگیرد.

وی ادامه داد: شاید در توان‌مان نباشد که دنیای اطرافمان را تغییر دهیم و شاید هرگز قادر نباشیم نابرابری و بی‌عدالتی را متوقف کنیم و جلوی حوادث تلخ طبیعی را بگیریم، اما بی‌شک می‌توانیم دنیای درونی خود را سامان دهیم.

این منتقد ادبی که کارمند تنها بیمارستان دوستدار کتاب کشور است، با اشاره به این‌که هنر خوب زندگی کردن مجموعه‌ای از روش‌های عملی و کاربردی است، یادآور شد: در ۵۲ بخش این کتاب مطالب متنوعی در حوزه روان‌شناسی، فلسفه، علوم اقتصاد، ریاضی و تجارت بیان شده است. در هر کدام از این بخش‌ها راه‌حلی برای دستیابی به «زندگی خوب» ارائه می‌شود و به گفته‌ نویسنده، اینها میان‌برهایی شگفت‌انگیزند برای رسیدن به موفقیت و ثروت.

یادآوری می‌شود، «هنر خوب زندگی کردن»، سومین کتاب عادل فردوسی‌پور است. او پیش از این کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» از رولف دوبلی را با همراهی بهزاد توکلی و علی شهروز ترجمه کرده بود. این دو در ترجمه کتاب «هنر خوب زندگی کردن» نیز با فردوسی پور مشارکت داشته‌اند.

عادل فردوسی‌پور پیش از این‌که بعنوان یک مترجم شناخته شود، بیش‌تر شخصیت اجرا و تسلط خاص وی بر برنامه‌ها و گفت‌وگوهای ورزشی مورد توجه بوده است.

بیمارستان فوق‌تخصصی آیت‌الله یثربی کاشان تنها بیمارستان دوستدار کتاب است که به غیر از نشست‌های ماهانه نقد و بررسی کتاب، برنامه متنوع دیگری در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در دست اقدام و اجرا دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.