خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۸ساعت : ۰۰:۰۳کد مطلب: 19167

هنوز کرونا به کاشان نرسیده است

سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مصاحبه با مشکات انلاین به سوالاتی مبتنی بر ابتلای دو نفر…

سید علیرضا مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مصاحبه با مشکات انلاین به سوالاتی مبتنی بر ابتلای دو نفر در قم به ویروس کرونا پاسخ داد.
وی در پاسخ به این پرسش که در کاشان مورد مشکوکی از این بیماری پیدا کردید گفت: خیر آن دومورد هم هنوز قطعی نشده است، ما برای تشخصی کرونا دو مرحله آزمایش داریم؛ مرحله اول نشان میدهد که از خانواده کرونا ویروس ها هستند یا خیر و مرحله دوم ازمایش، خاص ویروس جدید هست که به آن میگویند Nکرونا ۲۰۱۹ یا تحت عنوان کروبید.

مرحله آزمایش تخصصی هنوز نتیجه اش نیامده ممکن است که در مرحله دوم منفی شود و آن ویروس خاص نباشد در کاشان هم که اصلا نیست.
مروجی در رابطه با میزان امادگی در برابر این ویروس
و تمهیداتی که شکل گرفته است گفت:
همه بیمارستان ها، همه امکانات و تجهیزات، آموزش پرسنل آموزش مردم و دانش اموزان در حال انجام است و سایت دانشگاه هم بستر اموزشی است. مهم ترین مورد هم همان بحث جلوگیری از انتقال از یک فرد به فرد دیگر است . اگر آزمایش این دو مورد در قم مثبت شود حدنصاب میدانیم که به شخص دیگری منتقل نمیشود که این اصل موضوع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پاسخ به این سوال که کدام بیمارستان کاشان به عنوان بیمارستان پایه انتخاب شده است گفت:
بیمارستان بهشتی که اتاق فشار منفی در سال ۸۸ برای انفولانزا تجهیز شد البته بیمارستان های جایگزین هم داریم که اگر اتفاقی بیفتد آن ها هم بتوانند کمک کنند که البته احتمالش کم است.
وی به عنوان توصیه خاطر نشان کرد که این که اخبار را فقط از طریق اقای جهانپور رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت یا سایت های رسمی پیگیری کنند نکته دوم رعایت بهداشت دست و تنفس و دست ندادن روبوسی نکردن هنگام سرماخوردگی وشستشوی مکرر دست ها و راه های پیشگیری از انتقال به فرد دیگر است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.