خانه ارتباط با ما درباره ما
سه شنبه, ۲۱ خرداد , ۱۳۹۸ساعت : ۱۴:۰۷کد مطلب: 16221

وجود کارگاه‌های مزاحم، چالش فعلی محیط زیست آران و بیدگل

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: خروج کارگاه‌های صنعتی مزاحم از محدوده قانونی شهر، اولویت اول…

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل گفت: خروج کارگاه‌های صنعتی مزاحم از محدوده قانونی شهر، اولویت اول اداره حفاظت از محیط زیست است.

اللهیار دولتخواه اظهار کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر «کاهش آلاینده‌ها و پسماندها، آسمان آبی و زمین سبز» باید با جدیت بیشتری دنبال خروج کارگاه‌های صنعتی از شهر و رفتن این کارگاه‌ها به بیرون از بافت داخلی شهر باشیم.

وی افزود:  مشکل دیگر ما بحث رهاسازی نخاله و مصالح ساختمانی در محیط شهر توسط افراد است که با توجه به اقدام شهرداری‌های شهرستان مبنی بر دریافت مجوز مکانی برای تخلیه نخاله و مصالح ساختمانی به مرور شاهد کاهش این مشکل خواهیم بود و این اقدام شهروندان غیرقانونی و پیگرد قانونی دارد .

دولتخواه تصریح کرد: با توجه به اهمیت مسئله حفظ و حراست از محیط زیست اهم اهداف ما در اداره افزایش آگاهی، آموزش و فرهنگ سازی توسط اداره و انجمن‌های مردمی دوستدار محیط زیست و افراد تأثیر گذار در فرهنگ و محیط‌زیست است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آران و بیدگل افزود: تخلیه فاضلاب توسط تانکرهای حمل فاضلاب در مکان‌های غیرمجاز مشکل بعدی است که مقرر شد شهرداری‌های کاشان و آران و بیدگل برای مدیریت این مسئله مهم اقدام مؤثری انجام دهند.

وی گفت: محیط‌زیست سرمایه معنوی هر شهر و روستایی است که وقتی دچار چالش و مشکل شد همه اعضای آن دچار مشکل می‌شوند و باید در حفظ و حراست آن همه فعال و کوشا باشند تا سرمایه‌های گرانبهای خدادادی به راحتی و با اشتباه عده‌ای ارزان از دست نرود.

 

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

یک پاسخ به “وجود کارگاه‌های مزاحم، چالش فعلی محیط زیست آران و بیدگل”

  1. شهروند نوش آباد گفت:

    سلام، اگر برای آران و بیدگل مزاحم هست،مثل کوره های آجرپزی به فیض آباد نوش آباد منتقل کنید که در برابر باد ، همه دشت کاشان آلوده شود و ظلم بالسویه، العدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.