خانه ارتباط با ما درباره ما
دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷ساعت : ۲۰:۰۶کد مطلب: 7866

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کسب و کارهای فرهنگی نقش تسهیل‌گر دارد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه‌ریزی گفت: نگاه وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در این دوره، در ارتباط…

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور برنامه‌ریزی گفت: نگاه وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی در این دوره، در ارتباط با نهادهای دولتی و غیردولتی مشارکت‌جویانه و گفت‌وگویی و در ارتباط با اهل فرهنگ و هنر تسهیل‌گری است.

علی‌اصغر سیدآبادی، که در کارگاه آموزشی پایتخت کتاب با عنوان مشارکت استان‌ها در برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن آمفی تئاتر شهرداری قمصر کاشان سخن می‌گفت، اظهار کرد: مشارکت و هم‌افزایی نهادهای عمومی مانند شهرداری و بخش خصوصی و توجه به سرمایه‌ها و امکانات محلی و منطقه از ویژگی‌های برنامه‌های تببین شده توسط وزارت فرهنگ و ارشاد است.

وی تاکید کرد: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور به عنوان متولی فرهنگ و هنر باید برای افزایش فعالیت‌های فرهنگی توسط نهادهای عمومی و خصوصی و افزایش فضاهای فرهنگی نقش هماهنگ کننده و تسهیل‌گرانه خود را ایفا کند.

وی گفت: فرهنگ در ارتباط، گفت‌وگو و تعامل رشد می‌کند و باعث پیشرفت یک کشور در حوزه های گوناگون می‌شود.

وی یا اشاره به برنامه‌های وزیر گفت: برنامه‌های این دوره در هشت کلان پروژه صورت‌بندی شده و ویژگی بخشی از برنامه‌ها این است که در آن‌ها شهرها به عنوان واحدهای مستقل فعالیت در نظر گرفته شده تا امکان مشارکت شهرداری‌ها فراهم شود.

سیدآبادی گفت: تقویت و احیا ظرفیت‌های مردمی در توسعه فرهنگ و هنر نقش محوری دارد که باید با تدارک‌های لازم آن‌ها را اجرا و به بهره‌برداری رساند.

مشاور وزیر فرهنگ‌و ارشاد اسلامی در امور برنامه‌ریزی تصریح کرد: ایجاد قطب‌های فرهنگ و هنری در نقاط کشور به عنوان یکی از پروژه های کلان وزیر فرهنگ و ارشاد است که مرحله اجرایی آن در نیمه نخست امسال را شاهد خواهیم بود.

سیدآبادی، ایجاد بازارها، خیابان‌های فرهنگی و تبدیل فضاهای شهری به فضاهای فرهنگی و هنری مانند خانه‌های سنتی گردشگری مانند شهرهای کاشان و یزد را از نمونه ایجاد قطب‌های فرهنگی در شهرها ذکر کرد.

کارگاه برنامه‌ریزی ویژه رویدادهای ترویج کتاب‌خوانی با حضور ۸۰ نفر از معاونین فرهنگی ادارات کل و روسای ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به مدت دو روز سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه در قمصر کاشان برگزار می‌گردد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.