خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۱۶ دی , ۱۳۹۵ساعت : ۱۴:۱۵کد مطلب: 3768

وزیر بهداشت: آرزوی دولت سربلندی کشور است/ روحانی سلام کاشانی ها را رساند/برای خدمت به مردم باید نفس اماره را کنترل کرد/سمن‌هابه سلامت مردم کمک کنند

آیین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی صبح امروز  با حضور حضرات آیات «سید محمد یثربی»،«سید جواد گلپایگانی»، «حسین…

آیین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی صبح امروز  با حضور حضرات آیات «سید محمد یثربی»،«سید جواد گلپایگانی»، «حسین عرب»، «سید حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، «علی جنتی» وزیر سابق ارشاد،«رسول زرگرپور» استاندار اصفهان ، «مرتضی صفاری» نماینده قمصر و بادرود و جمع گسترده از مسئولان استان و شهرستان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزاری شد.

 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در آیین افتتاح بیمارستان آیت الله یثربی گفت: این مجموعه انشاء الله خدمتگذار این شهر خواهد بود. ایمان قلبی دارم که روح آیت الله یثربی از این اتفاق و  اینکه خانوادشان در مسیر خدمت به مردم ارائه طریق می کنند، شاد است.

 

وزیر بهداشت دولت یازدهم گفت: دکتر روحانی سلام ویژه ای را به مردم کاشان و به ویژه آیت الله یثربی داشته اند و امیدواریم دولت با همه سختی هایی که هست بتواند در مسیر آرزوهایی که دارد و آن چیزی به جز سربلندی کشور نیست، موفق باشد.

 

وزیر دولت روحانی افزود: هرکاری که برای مردم بکنیم کم است و ان شاء الله همه مسئولان قدرشناس مردم باشند. قدرشناسی هم به خدمت است و خدمت هم در سایه همدلی و عبور از نفس اماره امکان پذیر است.

 

وزیر بهداشت خطاب به پزشکان و پرستاران خاطر نشان کرد: می دانم رنچ زیادی می کشید که بخشی از آن متوجه ماست. آنچه برای یک مجموعه درمانی مهم است نیروی انسانی و عشق آنها به مردم است. این شغل جزء شریفترین شغلهاست چرا که گیراترین آه، آهِ بیماران است. هرچه محبت شما افزونتر اجر آن بیشتر.

 

قاضی زاده  با تشکر از محلوجی، جمالی و شکرریز گفت: جای آیت الله نمازی که در کاشان نیستند و جای نماینده کاشان خالی است و از آنها تشکر می کنم.

 

وزیر بهداشت افزود: آنچه خیرین بزرگوار انجام داده اند ساخت بیمارستان و هبه کردن آن به شرکت خیرین سلامت ایرانیان بوده و این شرکت شمسا آن را تجهیز کرده است.

 

قاضی زاده تصریح کرد: نباید اختلافی بین پرداختها به این بیمارستان و بیمارستانهای دولتی باشد؛ مگر اینکه شمسا بخواهد آن را خصوصی اداره کند. آنچه بنای شرکت شمسا است این است که این بیمارستان بتواند به عنوان یک مرکز آموزشی و پژوهشی در کنار سایر بیمارستانهایی که توسط دانشگاه اداره می شود در خدمت مردم باشد. مطمئنم که این بیمارستان به ۱۳۵ تخت ختم نمی شود و دلگرمی خیرین باعث افزایش خدمات این بیمارستان می شود

 

وزیر بهداشت دولت یازدهم گفت: هنر تنه به ساخت بیمارستان و توسعه درمان نیست؛ هنر در داشتن بیمار کمتر است که در این خصوص سمن‌ها می توانند به دانش بهداشتی مردم کمک کنند.

 

محلوجی:تجربه کاشان الگوی کشور است

«حسین محلوجی» وزیر اسبق صنایع و معادن و عضو هیئت امناء موسسه «محب سلامت» کاشان، در آیین گشایش این بیمارستان گفت: تاریخ ایران نشان می دهد که در حوزه فرهنگی و تاریخی کاشان تجربه های ارزشمندی در حوزه سیاست، فرهنگ، اقتصاد، محیط زیست و آموزش در گذر زمان به وجود آمده است.امروز سرمشق قراردادن این تجربه ها می تواند آثار سازنده ای برای سایر شهرهای کشورهای داشته باشد.

 

وی نماینده اسبق کاشان گفت: سال ۱۳۶۲ آیت الله سید مهدی یثربی که خود را صادقانه و بی ریا خدمتگذار مردم می دانستند. آن عالم بزرگوار از شهروندانی که آمدگی و توان داشتند دعوت کرد تا در چند کار خیر مشارکت کنند. ریشه این کار، همان حرکتی بود که در سال ۴۲ آغاز کرده بودند.

 

محلوجی افزود: با اتکا به این تجربه های مثبت و با همت آیت الله سید مهدی یثربی، هیئت امنایی برای فراهم آمدن تسهیلات خانه سازی برای کاشانی ها تشکیل شد. نتیجه فعالیت این هیئت تا کنون توسعه کاشان بر اساس اصول شهرسازی نسبتا قابل قبول، ایجاد ۶۰۰۰ واحد مسکونی ساخته شده، رونق بخشیدن به بخشی از اقتصاد کاشان بوده که ناجی آباد اکنون مکانی برای سرمایه گذاری فرهنگی و تجاری است.

 

عضو هیئت امناء بیمارستان آیت الله یثربی در بیان فعالیتهای هیئت امناء ناجی آباد افزود:جلوگیری از تخریب میراث تاریخی و فرهنگی کاشان و تاسیس دارالاکرام از جمله فعالیتهای این هیئت امناء بوده که امروز بیش از ۶۰۰ کودک و نوجوان بی سرپرست یا بدسرپرست با کرامت انسانی و آبرومندی تحصیل می کنند.

 

محلوجی از « بنیاد فرهنگ کاشان» به عنوان یکی دیگر از خدمات هیئت امناء نام برد و افزود: در این هیئت بیش از بیست سال است که بدون کمکهای دولتی به ثبت تمدن و هنر کاشان مشغولند. حاصل کار تدوین دانشنامه ای است که مجلداتی از آن در اختیار دانش پژوهان و کتابخانه های معتبر قرار گرفته است.تجربه های بنیاد فرهنگ کاشان، تا کنون سرمشق فضلا و دانشمندان چند شهر دیگر شده و در حال حاضر پروژه های سفال پیش و پس از اسلام، گویش حوزه کاشان، مشاهیر کاشان و غیره در این بنیاد در حال پژوهش است.

 

نماینده اسبق کاشان ادامه داد: گروهی دیگر از اعضای هیئت امناء به همراه دوستان دیگری دست به مرمت میراث فرهنگیِ پر رمز و راز، از جمله خانه های تاریخی زدند. این اقدام در همه حوزه فرهنگی کاشان ریشه دوانده و در شهرهای دیگر گسترش یافته و حتی ایرانیان خارج از کشور که از این اقدام آگاه شده اند در این عرصه اقدام کرده اند.

 

محلوجی تصریح کرد: شهر کاشان در پی این مرمت هاو نوسازی ها، قطب شگفت انگیز گردشگری ایران شده است. این حرکت که از دیدگاه من به سادگی و بدون دیناری سرمایه گذاری دولتی در همه ایران قابل تعمیم است، می تواند اقتصاد بسیاری از شهرها را متحول کند و از بیکاری ها بکاهد و مانع فساد شود. کاشان تاریخی افتخار می کند که پیشگام این تحول در این سرزمین است و تجاربش را در اختیار شهرهای دیگر بگذارد.

 

عضو هیئت امناء موسسه محب سلامت با تشکر از همراهی وزیر بهداشت دولت روحانی در ساخت بیمارستان آیت الله یثربی گفت: امروز موسسه خدماتی عام المنفعه عمران کاشان که  حاصل تفکر آن روحانی خلیق و اهل مدارا است این بیمارستان را به نام آن فقیه سعید می نامد و اگر کفایت وزیر دولت یازدهم نبود این بیمارستان به این سرعت به پایان نمی رسید.

 

اعتمادیان، مدیرعامل موسسه محب سلامت ایرانیان گفت: برای امر خیری به یزد رفته بودم و بعد از ناهار آقای دکتر هاشمی گفت که خیرین در کاشان بیمارستانی ساخته اند و مدل آن نتوانسته منجر به بهره برداری شود. ما برای بهره برداری به مجموعه کمک کردیم.

وی گفت موسسه محب سلامت برای کمک به سلامت ایران تاسیس شده است و سود این بیمارستان هم در بخش سلامت کاشان هزینه می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین «شیخ مرتضی صادقی» عضو جامعه وعاظ کاشان گفت: به عنوان نماینده بیمارانی که در این فاصله کوتاهی که از بهره برداری از بخشی  بیمارستان  گذشته در آن مورد معالجه قرار گرفته اند تشکر می کنم. ان شاء الله بیمار نشوید اما کسی که مبتلا شد می تواند حس کند که این کار چقدر بزرگ است. خانواده من باید پرتودرمانی به تهران می رفتند. ما آنجا امکانات داشتیم اما برای کسی که امکانات ندارد خیلی ساخت است.در این وادی دید باید وسیع باشد و تنگ نظریها ضربه میزند و همکاری و مساعد می طلبد.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.