خانه ارتباط با ما درباره ما
یکشنبه, ۲۰ آبان , ۱۳۹۷ساعت : ۰۵:۴۶کد مطلب: 11666

پاسداشت هشتادمین سال ثبت بنای چارتاقی نیاسر

پاس‌داشت هشتادمین سال‌روز ثبت بنای تاریخی «چارتاقی» نیاسر، امروز یک‌شنبه ۲۰ آبا‌ن‌ماه در نیاسر برگزار می‌شود. به گزارش مرکز پژوهشی…

پاس‌داشت هشتادمین سال‌روز ثبت بنای تاریخی «چارتاقی» نیاسر، امروز یک‌شنبه ۲۰ آبا‌ن‌ماه در نیاسر برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز پژوهشی کاشان‌شناسی دانشگاه کاشان، این برنامه با هدف شناساندن اهمیت بنای چارتاقی، تاکید بر حفظ حریم و سامان‌دهی آن و کاهش آسیب‌های فعالیت معادن در اطراف این اثر ارزش‌مند تاریخی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود.

عباسعلی رضایی‌نیا عضو هیئت علمی گروه باستان‌شناسی دانشگاه کاشان، در این برنامه با موضوع «ملاحظاتی درباره ساختار معماری و کاربری چارتاقی نیاسر» سخنرانی خواهد کرد.

بنای چارتاقی نیاسر که به آتش‌کده ساسانی نیز معروف است، ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۱۷ با شماره ۳۱۶ در فهرست میراث ملی آثار تاریخی ایران ثبت شده است.

این همایش به ابتکار خانه کاج و موزه شیبانی و همکاری مرکز پژوهشی کاشان شناسی و معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان، شورای شهر و شهرداری شهر نیاسر، اداره میراث فرهنگی کاشان، سازمان های مردم نهاد و رسانه‌های خبری شهرستان کاشان برگزار می‌شود.

اتوبوس برای رفت و آمد شرکت‌کنندگان و علاقه‌مندان از ساعت ۱۴ امروز از مقابل مسجد آقابزرگ در خیابان فاضل نراقی کاشان یا دانشگاه کاشان آماده حرکت به سمت نیاسر است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.