خانه ارتباط با ما درباره ما
شنبه, ۲۲ دی , ۱۳۹۷ساعت : 18:49کد مطلب: 13246

پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان به بهره‌برداری می‌رسد

پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان، با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش…

پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان، با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مهر، پروژه مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان،  با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری به همراه وزیر نیرو و هیئت همراه فردا یک‌شنبه ۲۳ دی‌ماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این پروژه که بخشی از شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرستان کاشان به‌شمار می‌رود، با اعتباری بالغ بر ۱۳۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و دستاوردهای مهمی را برای آبفای کاشان به ارمغان می‌آورد.

افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه به میزان ۲۰ هزار متر مکعب در روز، افزایش جمعیت تحت پوشش به ۱۰۰ هزار نفر و توسعه شبکه فاضلاب کاشان به ۱۱۷ کیلومتر از مهم‌ترین دستاوردهای این پروژه در شهرستان کاشان به‌شمار می‌رود.

طرح عظیم تاسیس شبکه فاضلاب کاشان، از سال ۹۱ با تلاش و هماهنگی بی‌نظیر مجموعه‌ای از مسؤلین شهری، استانی و کشوری، با دریافت اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان از بانک توسعه اسلامی در کاشان آغاز شده و تا کنون بخش زیادی از فاضلاب خانگی کاشان به این شبکه متصل شده است.

تنها شهر کاشان اعتبار تخصیص یافته را به طرح شبکه فاضلاب شهری و ایجاد تصفیه‌خانه بازیافت از پس‌آب آن اختصاص داد.

با اتصال تمام فاضلاب‌های خانگی کاشان به این سیستم، علاوه بر آن‌که جلو ورود نیترات و سایر آلاینده‌ها به سفرهای آب زیرزمینی گرفته می‌شود، بخش عمده‌ای از آب مصرفی خانوارها پیش از آن‌که وارد سفره شود، مورد تصفیه قرار گرفته و مورد استفاده مجدد در برخی مصارف غیر شرب و صنعتی و کشاورزی شده و جایگزین آب‌ها شربی می‌شود که پیش از آن از منابع آب شرب کاشان برای مصارف غیر شربی استفاده می‌کردند.

تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان در پایین دست شرقی کاشان و راوند قرار دارد با بهره‌بردای از مدول دوم تصفیه‌خانه که فردا با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو گشایش می‌یابد، ظرفیت خروجی آب تصفیه شده از آن‌هم به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.