خانه ارتباط با ما درباره ما
پنجشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۵ساعت : 10:38کد مطلب: 3962

پیدا و پنهانِ «الحاق آران‌وبیدگل به قم»

هفتم دی‌ماه، پایگاه خبری آران‌وبیدگل نیوز، خبری را با عنوان «مردم و نماینده‌ی شهرستان آران‌‌وبیدگل خواهان الحاق به استان قم…

هفتم دی‌ماه، پایگاه خبری آران‌وبیدگل نیوز، خبری را با عنوان «مردم و نماینده‌ی شهرستان آران‌‌وبیدگل خواهان الحاق به استان قم هستند» منتشر کرد.

 

در متن این خبر آمده بود: «احمد امیرآبادی فراهانی روز سه‌شنبه در جلسه‌ی شورای اداری استان قم با اعلام خبر الحاق شهرستان‌های ساوه، محلات و دلیجان و زرندیه به استان قم، اظهار کرد: طرح الحاق چند شهرستان به استان قم در جلسه مشترک دولت، رییس مجلس و نمایندگان استان قم مطرح شد. رییس‌جمهور محترم این طرح را پذیرفته و وزیر کشور پیگیر این موضوع شده است.

 

وی با بیان اینکه پس از طی مراحل قانونی مسأله‌ی الحاق چهار شهرستان به استان قم اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: مردم و نمایندگان تفرش، آشتیان و آران‌وبیدگل نیز خواهان الحاق به این استان هستند که برای تحقق آن، مدیران استانی و استاندار قم نیز باید در کنار نمایندگان پیگیر این موضوع باشند.»

 

بلافاصله پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری آران‌ و بیدگل هم این خبر را به نقل از پایگاه خبری این شهر منتشر کرد.

 

چهار روز پس از انتشار این خبر، روابط‌عمومیِ دفتر نماینده‌ی شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل در مجلس شورای اسلامی تکذیبیه‌ای برای پایگاه خبری آران‌ و بیدگل ارسال کرد و ضمن تأکید بر صحیح‌نبودن خبر منتشر شده، آن را انتشار مجددی از خبرهای قبلی دانست که توسط نماینده‌ی پیشین شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل هم تکذیب شده بود.

 

این اولین باری نیست که رسانه‌های آران‌ و بیدگل خبر الحاق این شهرستان به استان قم را منتشر می‌کنند. در مهرماه ۱۳۹۳ هم، ویژه‌نامه‌ی روزنامه‌ی نسل فردا، خبری را در صفحه‌ی اول خود منتشر کرد و نوشت: «احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده‌ی مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه درباره الحاق چند شهرستان با وزرات کشور مذاکراتی داشته‌ایم تصریح کرد: منصوری نماینده‌ی کاشان و آران‌وبیدگل پیشنهاد الحاق این شهرستان به قم را داده است».

 

رسانه‌های منتشرکننده‌ی موضوعِ پیوستنِ شرستان آران‌وبیدگل به استان قم، همواره این بحث را به «احمد امیرآبادی» نماینده‌ی شهرستان قم گره زده‌اند و از قول او نوشته‌اند که نماینده‌ی آران‌وبیدگل، خواستار جدایی این شهرستان از استان اصفهان است.

 

تیمسار منصوری و ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با ماهنامه‌ی مردم کویر خبرهای منتشر شده را تکذیب کردند.

 

«عباسعلی منصوری» در گفت‌وگو با مردم کویر در واکنش به این خبر گفت: آن زمان وقتی که این خبر را شنیدم، با آقای امیرآبادی صحبت کردم. دقیقاً یادم نیست که ایشان گفتند «آران‌و بیدگلی‌های مقیم قم» این درخواست را داشته‌اند و یا اینکه «طوماری از آران‌وبیدگل به دست من رسیده است.»

 

سید جواد ساداتی‌نژاد انتشار این خبر را «شیطنت رسانه‌ای» نامید و گفت: من از آقای امیرآبادی پرسیدم که آیا چنین حرفی را زده‌اید؟ ایشان گفتند که این مصاحبه برای دو سال قبل است.

 

ساداتی‌نژاد، کاشان و آران‌وبیدگل را «دو بخش به‌هم پیوسته» نامید و گفت این دو شهرستان باید تلاش کنند تا در آینده شرایط مطلوب‌تری داشته باشند.

 

نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی از رسانه‌ها خواست اخلاق رسانه‌ای را رعایت کرده و  دست به «شیطنت» نزنند. او گفت در این شرایط نیاز نیست که رسانه‌ای مطلب دو سال قبل را منتشر کند.

 

«رسول زرگرپور» استاندار اصفهان هم در گفت‌وگو با ماهنامه «مردم کویر»، این خبر را تکذیب کرد و گفت: چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. صددرصد تکذیب می‌کنم.

 

استاندار اصفهان گفت هنوز چنین بحثی را نشنیده و اگر این بحث جدی بود حتماً او به‌عنوان استاندار از آن مطلع بود.

 

«عباسعلی دهقانی» نایب رییس شورای شهر آران‌وبیدگل می‌گوید: الحاق این شهرستان به استان قم، خواسته‌ی مردم است.

 

او گفت هنوز در شورا «این صحبت‌ها» مطرح نشده اما شاید مردم به دلیل «فاصله‌ی طولانی تا مرکز استان» و «بی‌توجهیِ مسئولان استان به آران‌وبیدگل» این درخواست را داشته باشند.

 

نایب رییس شورای شهر آران‌وبیدگل گفت: «زیرِ نظرِ استانِ اصفهان بودن» برای مردم این شهرستان «افتخار» است. چرا که این استان بعد از پایتخت، «حرف اول و آخر» را می‌زند. اما تا زمانی که مسئولان استان به ویژه استاندار به این شهر بی‌توجه باشند، ممکن است مردم این درخواست را مطرح کنند.

 

دهقانی گفت با اداره‌ی کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیش از سه سال است که بر سر یک موضوع «کنتاکت» دارند. در این مدت بارها این مسیر طولانی را طی کرده اما به نتیجه نرسیده‌اند. او معتقد است اگر در این موضوع با اداره کل راه و شهرسازی استان قم طرف بودند، مشکلشان حل شده بود.

 

نایب رییس شورای شهر آران‌وبیدگل گفت: مردم این شهر «دوست دارند مورد توجه مرکز استان باشند». او گفت سه سال است از بی‌توجهیِ مسئولان به آران‌وبیدگل گلایه می‌کنند؛ اما هنوز نتوانسته‌اند در این مدت با استاندار یک قرار ملاقات بگیرند.

 

او افزود که کاشان از ۱۹ مرکز استان، ظرفیت بیشتری دارد و اگر کاشان استان شود «همه»ی مشکلاتی که آن‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند حل می‌شود.

 

دهقانی گفت با مسئولان کاشان بر سر موضوعاتی مانند «کنارگذر»، «دانشگاه علوم پزشکی» و «دانشکده منابع طبیعی» اختلاف دارند و تا به حال هیچ اقدامی برای استان‌شدن کاشان انجام نداده‌اند.

 

نایب رییس شورای شهر آران‌وبیدگل گفت: مردم این شهر «دائم» درخواست پیوستن به قم را به شورا منتقل می‌کنند؛ اما این شورا هنوز هیچ اقدامی را در این زمینه انجام نداده است.

 

«ابوالفضل معینی‌نژاد» فرماندار شهرستان آران‌وبیدگل گفت هیچ درخواست مردمی برای الحاق آران‌وبیدگل به قم نداشته‌اند. او گفت این درخواست را در رسانه‌ها دیده و مردم چنین درخواستی را به او منتقل نکرده‌اند.

 

معینی‌نژاد تأکید کرد که در فرمانداری آران‌وبیدگل و استانداری اصفهان بحثی برای الحاق آران‌وبیدگل به قم مطرح نیست.

 

به‌نظر می‌رسد نماینده‌ی قم تنها کسی است که می‌تواند زوایای پنهان بحثی را که گه‌گاهی در رسانه‌های آران‌وبیدگل مطرح می‌شود، آشکار کند.

 

تماس‌های پیاپی مردم کویر برای گفت‌وگو با امیرآبادی، نماینده‌ی قم تا لحظه‌ی انتشار این گزارش بی‌نتیجه ماند. شخصی که در یکی از این تماس‌ها، همراه نماینده‌ی مردم قم را جواب داد گفت که او از طرف مجلس به خارج از کشور سفر کرده است.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.