خانه ارتباط با ما درباره ما
جمعه, 11 آبان , 1397ساعت : 21:19کد مطلب: 11532

پیمان مودت میان شینینگ چین و کاشان

شینینگ چین خواستار عقد پیمان مودت با کاشان برای توسعه همکاری‌‌های دو جانبه شد. به گزارش شهرداری کاشان، معاون شهردار…

شینینگ چین خواستار عقد پیمان مودت با کاشان برای توسعه همکاری‌‌های دو جانبه شد.

به گزارش شهرداری کاشان، معاون شهردار شینینگ چین در نشست با شهردار و معاونین شهرداری کاشان، با تقدیر از میهمان‌‎نوازی کاشانی‌ها، اظهار کرد: شینینگ مرکز استان چانگ‌های است، که میزبان اکثر مکان‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری است و با ۷۳۰ هزار کیلومتر وسعت و ۲٫۵ میلیون نفر جمعیت یکی از شهرهای مهم چین به‌شمار می‌آید.

«لی جیان چینگ»، با اشاره به زیست ۴۸ قومیت در شینینگ، زندگی مسالمت‌آمیز ادیان و مذاهب از جمله اسلام را یکی از ویژگی‌های این شهر عنوان و تصریح کرد: برخورداری از منابع معدنی سرشار و استفاده از انرژی‌های نو در صنعت یکی از قابلیت‌های این شهر است.

وی، سفر رئیس‌جمهور چین در سال ۲۰۱۶ به ایران و تأکید بر همکاری‌های همه‌جانبه را متذکر شد و بیان کرد: دو شهر کاشان و شینینگ به جهت برخورداری از تمدن و تاریخ غنی می‌توانند از پیشگامان گسترش روابط میان این کشورها باشند.

به گفته وی، کاشان و شینینگ به واسطه بهره‌مندی از عنوان قطب تولید فرش در کشورهایشان، می‌توانند همکاری‌های گسترده‌ای در زمینه تجارت و عرضه فرش داشته باشند.

معاون شهردار شینینگ، همکاری دو شهر کاشان و شینینگ را موثر در احیای جاده ابریشم دانست و ظرفیت‌های صنعتی و تجاری علاوه بر اشتراکات فرهنگی و تاریخی را عامل این ارتقا قلم‌داد کرد.

جیان‌چینگ، ضمن استقبال از زمینه‌های همکاری پیشنهادی توسط شهردار کاشان، خواستار عقد پیمان مودت میان دو شهر شینینگ و کاشان شد که با اعلام آمادگی سعید ابریشمی‌راد نیز همراه گردید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه تحلیلی خبری مشکات آنلاین محفوظ است و بازنشر هر نوع از محتواهای سایت منوط به اجازه مدیر سایت می باشد.